Oct. 19, 2016

Meie Tenerife

Otsus minna Tenerifele tuli täiesti ootamatult ja samas hakkas see mõte sinnaminekust meile kohe meeldima. Kuna minu sugulane töötab reisibüroos, siis hakkasin temalt uurima, et mis ajal sinna mõistlik minna oleks ja kas peale meie pulmapäeva oleks lähipäevil võimalik ka minna (sest meil oli mõlemil kaks nädalat puhkust võetud töölt ning tahtsime antud päevadesse ilusti ära mahtuda). Selgus et täitsa võimalik ning ka hind oli meie jaoks selline...manöövritega sobiv.

Ehk siis reisiplaanid said paika enne kui pulm üdini organiseeritud oli. Aga vähemalt oli hea teada fakti, et paar päeva peale pulmi saab kohe minna reisule. Minule kui organiseerivale pruudile oli see väga hea teadmine, et lõpuks on teada päev kui tuleb see niiöelda "pingelangus". Meil oli varahommikune lend, ehk siis kell 5 hommikul pidime olema juba Tallinna lennujaamas- ja siis lükati lend kolm tundi edasi. Aga mis meil noorter verivärsketel abieluinimestel selle aja vastu nii väga ikka olla sai, saime ju rahus kudrutada ja nunnutada lennujaama erinevates kohtades. Ses osas on Tallinna lennujaam suhteliselt tore, et aja sisustamiseks saab igal nurgal lössata.

Lõpuks lennukile saades oli tunne, et no nüüd tõesti uus elu algab, ja eks ta umbes-täpselt nii oligi. Kogu pulmade pinge oli lõpuks möödunud ja süda õnne ja rõõmuga täidetud. Lend Tenerifele läks nõnda, et maandusime tehnilistel põhjustel kõigepealt Lanzarotel ja siis lendasime alles Tenerifele (et siis sai vist kahel saarel käidud? ).

Kohapeal oli ilma poolest nõnda, et väga muutuv. Päike ja pilved ja vihm vaheldusid väga kiiresti, kuid saime mõlemad ilusti pruuniks ja korralikku kuuma ka tunda. Loodus on seal valdavalt ikkagi selline...kivine ja hall, ookeani äärne liiv on musta värvi (vulkaanisaar ju). Oli ka rannapromenaadi ääres kaks randa, kuhu oli toodud Sahara kõrbest ka peenikest kollast liiva. Kuurorti osa muidugi on haljastatud ja roheline, tulederohke ja suhteliselt fancy. Meie peatusime Costa Adejes, mis oli sellisest tavalisest modernsest linnast natuke erinev, pigem selline troopiline. Kõike polnud läikega plaatidega üle taotud nagu näiteks Los America linn ( käisime ühel õhtul ka seal hängimas, kuid see polnud meile üldse meeldiv).

Costa Adeje on selline tore linnake, kus on palju rohelust, linnake on ookeani ääres loomulikult. Tänavad on kaetud pisikeste butiikidega ja kohvikutega. Meie lemmikuks muutus El Largato, kus oli tehtud bambusest interjöör ja sai päevitada samal ajal, pakuti ka vesipiipu ja minu meelest parimaid kokteile. Kokteilide koha pealt oli sealne maasika margariita totaalne kirves. Ma ei tea kas nad teevad kõigile nii kangeid või lihtsalt Alar tegi kommentaari et nad rohkem kangemat lisaks. Igatahes maitse sellest rikutud ei saanud ning seda margariitat ma seal mitu päeva järjest ikka nautimas käisin koos abikaasaga. El Largato puhul oli suurimaks plussiks live esinejad ning teendajad, kes olid Venemaalt pärit.

-üks päev juhtus nõnda, et vesipiipu meie lauda tuues kukkus söe anum maha ning selle peale tuli noormehe suust eriti magusalt "bljad"- sellest siis ka tekkis huvi küsida kust pärit on jne, ning nii me seal vestlema jäime.

Hotelliks valisime lihtsa variandi just seetõttu, et tuttav, kes seal aastaid juba käib, peatub just sealsamas ning väga kiitis. Ehk siis olime hotellis Santa Maria ning jäime ka meie väga rahule. Ääretult laia valikuga toitlustus, hotelli pind suur, basseini ala väga mõnus, toad puhtad ja korralikud, meil oli ka pisike kööginurk, kus me paaril õhtul täitsa ise süüa tegime! Tuba oli meil kõrgemal korrusel ning merevaatega, toas ootas meid shampus ja puuviljavaagen saabudes ning õnnitluskaart soojade abielu soovidega.

Linna ääres oli värskelt tehtud suur kaubanduskeskus, mille vahepealsed korrused olid avatud ning sai julgelt päevitada ning koridorid olid lahtised nii et värske tuul tõmbas kogu aeg- super mahe mu meelest. Kindlasti tulevastel minejatel soovitan käia uues ja megasuures Aqva veepargis ning kindlasti Loro pargis ehk siis ülisuures loomaaias. Samuti El Teide otsas ronimas ( vulkaan).

Huvitav oli see, et suveniirikates müüdi magneteid, rätikuid, taldrikuid/kruuse, salle, särke jne asju papagoide piltidega, ent seal koha peal me nägime ainult ühte papagoid ja see oli ka nn esineja käe peal. Ehk siis nende linnukestega on seal suht tuuga tegelikult. Põhiliselt siblasid ikkagi sisalikud ja väiksemad elukad ning kohutavalt palju oli tuvisid!

Jäime oma pulmareisiga väga rahule, igas mõttes. Tenerife kui sihtpaik meile väga meeldis ning selle vaiku üle oleme rõõmsad, sealne olemine koos oma abikaasaga oli üks mu ilusamaid nädalaid, õnnelike inimeste värk. Kõik oligi suurepärane, ja on siiani. See surin või värin mis seal perekonnaseisuametis mulle 26. märtsi õhtupoolikul sisse tekkis on minus siiani. See hoiab mind ärkvel, elavana, see viib mind elus edasi, viib meid edasi. Oleme kokku leppinud, et läheme sinna kindlasti tagasi (Alar kui sa seda loed, siis äkki kevadel teed tripi välja?ei?ja? võin sulle singi-juustu kringlit siis teha).