Jan. 7, 2017

Kui tahad hirmsasti midagi teha, heida parem pikali, ehk läheb üle

Meie nädalalõpud on aastatega oluliselt muutunud. Varasemalt ootasime pikisilmi nädala lõppu, et sõbrad ja pidu ja jooki ja möllu jne. Nüüd ootame reedet, et saaks lihtsalt olla. Tööka nädala lõpus lihtsalt diivanil kaisus olla ja filmi vaadata ning head-paremat nosida on meie jaoks parim viis reede veetmiseks. Muidugi on vahel tore ka külalisi kostitada reede õhtuti. Seega see, et me kedagi külla ei ootaks, seda ei tasu arvata, alati ootame ja kedagi uksetaha külmetama ei jäta.

Kuna õues on krõbe külm ja autoga oleme sõitnud viimasel ajal ainult lühikesi otsi, siis õhtul võttis Alar mul kratist kinni ja vedas autoga trippima, tegime korralikud kilomeetrid laia kaarega ümber linna, sõitsime ca 1,5 tundi, et auto saaks korralikult soojaks ja aku end ilusti laadida. Kuna reede hommikul meie neljarattaline sõber käima ei läinud, siis saime tööle mindud taksoga ning peale tööd Alari hea sõber ja töökaaslane Dima aitas särtsuga meie tibu ka käima, peale mida siis trippima läksimegi. Küll on tore Mersut omada, mille aku on nii kuradima kallis! Tavalistes akukeskustes seda ei müüdagi, seega tellisime uue ja loobume ilusast kolmekohalisest numbrist oma pangakaardil. Esmaspäeval ilmselt saame aku kätte. Täna igatahes läks iseseisvalt käima ja tänu sellele saimegi ka linnas omi asju natuke ajada.

Eile õhtul juba tegin juttu sellest, et täna hakkame kodus kodutöödega mässama. Selle mõttega vajusimegi kella 23 ajal magama ja ärkasime täna 8 ajal hommikul, sõime kõhu täis ja hakkasime asjatama. Ehk siis kuna me hetkel ei plaani oma praegusest kodust kuhugi poole liikuda, otsustasime siin natuke asju meelepärasemaks teha. Alustasime sellega, et tõstsime mõlemas toas mööbli teistpidi, magamistoas liigutasime riidekapi väliskoridori poolsesse seina, et sealt tulenevat lärmi natuke summutada. Elutoa osa pöörasime endise paigutuse suhtes peegelpilti ja tulemus on väga mõnus ja hubane. Edaspidi plaanib Alar köögimööblile juurde timmida ühe suure kapiosa sinna kus praegu on külmik ning selle omakorda liigutaks siis nurgiti teise seina, nii tekib pisike "L" kujuline nurgik ühte köögi osasse. Panime müüki ka oma praeguse köögilaua ja toolide komplekti, mis meile kahele on röögatult suur. Muidugi on tore kõik külalised pidupäeval panna ühe laua taha rivvi sööma..kuid kamoon, kaks-kolm korda aastas on sedasorti üritused, kas tõesti siis vaja? Otsustasime et ei, müüme suure komplekti maha ja asemele ostame valge ümmarguse laua koos nelja tooliga.

Kui mööbel oli paigas algas koristamine. Küll see inimene on ikka üks sitane olend. Jube mis mööbli taha ajaga koguneb, kui elad keskküttega korteris. Ehk siis sai tolm kokku imetud ja mopiga põrandad üle lihvitud, pinnad puhtaks ja voodipesu vahetatud, mitu masinatäit pesu pestud, kardinad pestud. Köögis pesin üle kõik sealse tehnika, sest ikka mikserdades ja kokates omajagu pritsmeid peale koguneb. Kui elamine oli korras, jahtusime maha, vahetasime riided ja läksime Jyski shopingule. Nipet-näpet oli majapidamisse vaja ja mulle Jysk meeldib, suva see kvaliteet, nii või naa mingi hetk viskab üle ja saab siis uue ja ilusama. Leidsime ka sobivate mõõtmetega jalanõude riiuli, mis koritori ühte nurka täpselt ära mahub- 15 euri ja üli hea saak!

Nüüd oleme oma puhtas kodus ja õpime hindama seda mis meil on, kuniks saame selle, millest unistame- suurema kodu. Alar on mul nii tubli mees, eriti tubli oli ta täna. Seega lubasin tal vaesekesel keldrist lõpuks kodukino süsteemi tagasi tuppa tassida. Nüüd ta siis vapralt paigaldab seda. Mina hakkan nüüd arvutist faile mälukale laadima, et siis Alar pärast saaks uue Windowsi peale panna, sest praegune piraat sööb mu viimsedki rahurakud ära.

Sain täna kätte ka Polar Loop 2 aktiivsusmonitori, millega siis vapralt tagasi astuda kaalulangetamise rajale. Kogu selle virrvarri ja pühade möllu sees ning mitte trenni tehes ei ole ma õnneks kosunud, vaid viisakalt 1,5 kg hommikuse kaaluseisuga kuidagi maha saanud. Eks mind hoitakse nüüd aktiivsena ka. Polarist ma mingit abi ei looda,  pigem tahan ülevaadet ja igapäevase aktiivsuse kohta tagasisidet. Arvan, et sellest saab mulle tore kaaslane.

Homseks meil suuri plaane pole. Pigem võtame aega, et lihtsalt olla ja võibolla käia kinos ning jalutamas. Võib-olla külastame Alari vanemaid ka. Minu omade juurde ei kannata sel nädalavahetusel minna, sest emps on tõbine ja kuna ma alles sain jalad alla oma bronhiidist, siis meil lausa keelati sinnapoole külla minna.