Mar. 13, 2017

Kodulugu 4

Milline uskumatu vaimustus võib tekkida inimesel, kui ta saab esimest korda omale päris oma aiakäru ja päris oma reha. Ehk siis ongi neli nädalavahetust maal käidud juba! Selle ajaga on meil tehtud väga suur töö. Sel nädalavahetusel tööd nii suuri edasiminekuid ei andnud, sest olid aeganõudvad. Küll aga saime laupäeva õhtuks kõikide tubade põrandale liivapadja peale. Vaene Alar, kes seda kõike sinna teiselt poolt silda ülesmäge ja trepist üles vedama pidi. Aga no, minu kõva mees noh, muskel ei mahu varsti varrukasse ära.

Samuti sai keldrisse laotud sein, mis toetab selle kohal olevat pliiti. Kuna pliidi laduja oli nii geenius ja ladus selle põranda tala peale, mis pole üldse mitte korralik...siis me otsustasime oma elu kindlustada ja laduda alla korralik toestav sein, et  oleks ikka korralik. Lähtume üleüldse ehitusel põhitõest- kui juba teha, siis teha korralikult.

Mina sain ümber maja teise ringi peale koos oma uue ja päris enda rehaga. Seda liigutust muidugi ülakeha nüüd nädala jagu teha ei taha sest kõik on kange, kuid selle nädalavahetusega sai kevad koduhoovi, muru rohelisemaks ja maapind oluliselt kuivemaks. Samuti lõpes mu vanaaegse kapi taastamine. Immutasin tumeda immutusvahendiga üle ning võõpasin järgi jäänud kogusest veel kaevupealse plaadi ka üle. 

Pühapäeva õhtul, kui asjad olid kõik kokku korjatud ja siibrid kinni, oli päike veel suht kõrgel ja otsustasime ühes aia nurgas oleva puude osa üle käia. Ehk siis Alar lõikas ära mändide ja kaskede alumised oksad nii kõrgelt kui ulatas, et saaks alt rahus püstises asendis kõndida ning samuti kuivab sealne maapind siis paremini ära, kui päike ikka ligi saab. SInna aia nurka plaanime teha ka saunamajakese, sest selle tagant voolab ka jõgi ja seega saab päris äge saunatamine seal olema koos jõeveega.

Igal õhtul saime jälle sauna ja mis eriti tore ja uus avastus- saunalaval meega määrimine! Sealsed suhkruosad koorivad nahka ja leili visates siis mesi nahal sulab ja annab oma kasulikud niisutajad ja turgutajad nahale. Pärast on nahk nii beebipehme et jäägi katsuma. Ja ma ei räägi tegelt siinkohal saunameega, mida poodides müüakse, vaid täiesti tavalisest naturaalsest meest. Meil seda lademetes, sest Alari isa on mesinik ning seega saame natuke vabamalt ka saunas seda kasutada. Pole asi, mida iga päev teha, kuid korra nädalas igati hea plaan.  

Sel nädalavahetusel palusime Alari vanematel oma majapidamise kallal toimetada, sest tahtsime kahekesi asjatada ja samas ei oleks meil olnud seal neljakesi väga midagi teha ka, saime omapäi hakkama ja nemad siis natuke ka oma kodu kallal asjatada.Pühapäeval käisid ka minu ema ja isa meil maja juures külas. Viimati nägid nad kodu siis, kui esimest korda seal toimetasime, seega seekord oli kontrast väga suur, sest väga palju on selle ajaga muutunud. Pärast läksime kõik koos Alari vanemate koju lõunale ja rääkisime niisama elust-olust. Ses mõttes on nii tore, et kõik omavahel hästi läbi saavad.

Pühapäeva õhtul kui Tartu tagasi tulime, hakkas mu hammas nii jubedalt valutama et võttis pisarad välja, sama asi jätkus ka öösel. Olin täitsa kindel et tegemist on tarkushambaga, mis igemest läbi ei jaksa kasvada. Täna hommikul ema helistas ja sain erakorralise vastuvõtu aja Virudenti oma arsti juurde. Nii ma siis sinna rallisingi ja peale röntgenit oli pilt selge, et probleem on hoopis 6.hambas, Nii kui kirurg hambaplommi lahti puuris, pressis möks välja. Ehk siis diagnoosiks äge pulpiit. Nüüd olen tagasi kodus ja hambavalu on läinud. Küll aga on reede õhtul tagasikutse aeg, kus siis juureravi tegema hakata. Oh jah!  

Huvitav, kuidas vaimustus asjadesse on muutunud. Varem olin hullumas, kui sain mõne uue riidehilbu või vaba aega kuskil kohvikus või restoranis veeta. Nüüd olen hullumas, kui saan päris oma reha ja aiakäru, kui kodutööd maja kallal edenevad, kui kummikud ei lase vett läbi ja kui sammulugeja premeerib mind üle 20 tuhane sammuga päevas. Uskumatu, kui suure tahtejõu annab oma kodu loomine, kui palju jõudu annab abikaasa toetus ja kui palju rõõmu toob üheskoos saavutamine.