Apr. 10, 2017

Teistmoodi esmaspäev

Hommik ei andnud tänasele päevale erilisi ootusi, just ilma mõttes, kuid kui päike hakkas paistma, oli keres hoopis teistmoodi energia. Oli tunne, et tuleb tore päev ja seda see tõesti oli. Täna oli esimene tööpäev peale puhkust ja suur rõõm oli oma töökaaslasi jälle näha. Nad on mulle kui lisapere ja eks seetõttu see rõõm suurevõitu oligi.

Kui tööpäev oli läbi siis käisin Prismas ja ostsin Fitlapi nimekirja järgi nädala toidu jälle kokku ning omajagu ka majapidamise asju ning kassas oli päris suur üllatus, kui arve vaevu 53 euri oli. Olin arvestanud ikka hoopis muu summaga aga fitlapi abiga on tõesti meie poe arved ja toidu kvaliteet oluliselt muutunud. Kui poes käidud, sõitsin Alarile tööle järgi ja juba koduteel sai autos räägitud, et täna küll tuppa passima ei jää. Sel hetkel oli auto termomeetril 16,5 kraadi sooja. Vapsee! 

Koju jõudes tegime toidukotid tühjaks, valmistasime toidud ja sõime. Vaatasime MKR saate lõpuni, tegime kodu korda ja sõitsime oma päris koju, suure ülla eesmärgiga kõvasti tööd teha :D Päris tegimegi. Jalutasime hoovis ringi peale, mõtlesime ilusaid mõtted, Alar ladus pliidi alla valmis tuleaseme, siis on järgmine kord ainult tikku tõmmata. Ja siis me istusime tagasi autosse ja sõitsime Peipsi äärde. Natuke jalutasime ja selfitasime ning olime niisama...armsad?

Siis sõitsime läbi mingi täiesti tundmatu küla, kus oli suht palju majapidamisi ning üks hullem kui teine, kõik kuidagi räämas ja valdavalt maha jäetud. Me polnud kumbki sinna varem sattunud ja ju siis oli see sinna sattumine millegi jaoks hea. Igatahes kogu see külavahe lõppes tupikuga, seega keerasime otsa ringi ja sõitsime tagasi algusesse ning siis juba Tartu poole.

Tartu jõudes otsustasime et käime ikka veel korra poes, kassile jäi konserv ostmata Prismast ja Alaril olid teadmatud isud peal, seega pidime poodi minema ja välja selgitama, mille järgi härral siis isu õige on. Enne Selverit on meil üks ringtee, kus Alar nalja viluks kolm ringi peale tegi :D Selveris avastasime et laada päeva moodi asjad toimuvad. Siis oli seal peale vajaliku ju ka kõike muud vaadata. Ja oh imede ime! Sain omale uue kastruli, päris hea hinnaga ja korraliku. Eelmine väsis pudru keetmisest juba ära ja põhi lekkis mingeid tükke ja pidevalt põles kraam põhja. Nüüd on uus ja korralik olemas. Ostsime kaks Super Summi piletit ka. Seekord tahtsin ise piletid valida, sest Alari viimase aja valikud väga võitu pole toonud :D Olin muidugi tulemuse üle skeptiline, kuid autos kraapisime ikka 10 eurise võidu välja. 

Mis puutub sellistesse "sõidame kuhugi" hetkedesse, siis neid tuleb meil päris tihti ette. Meile nii meeldivad sellised mini-road-tripid. Autos me nii tihti satume rääkima asjadest millest teistes olukordades nagu ei räägi ja samas...need hetked üleüldse on kuidagi erilised ja soojad. Kuna me korra juba summi piletiga telekasse saime, siis me vahel ikka üritame uuesti midagi võita. 

Selline oli meie esmaspäev. Alar on mul ikka üks tubli mees!