Apr. 17, 2017

Kodulugu 8

Nõndaks! Tänu pühadele oli meil taaskord õnne ning saime pikalt olla ja toimetada oma kodu kallal. Neljapäeval peale tööd käisime Bauhofis ja K-Rautas, rentisime Olerexist käru ja sõitsime Laur ja pojad saekaatrisse puitmaterjalile järele. Materjali peale laadimisel selgus et ega see käru piisavalt suur ja tugev ei ole, küll aga jõudsime ühes tükis siiski Peipsi äärde :D Lisaks sellele, et meil oli mehine koorem, olid meil ka suverehvid, millele lisaks siis hakkas lund sadama. Igatahes, lõpp hea- kõik hea.

Neljapäeval tegelikult hakkasimegi maal kohe ka toimetama ning toimetasime kuni veerand 10ni õhtul. Saime mõned põrandatalad looditud ja paigaldatud ning tuba veitsa köetud. 

Reedel hakkasime täie rauaga hommikust alates toimetama. Pool maja põrandatalasid said paika, hoovis mingi osa jälle riisutud, kuurialune sai korda ning teine kõrvalhoone osa sai seest tühjaks, kus oma sünnipäeva järgmine laupäev pidama hakkan. Seal oli veel vana sõidumasin sees, mille mehed siis ära vedasid. Reedel oli meil abimeeskond päris suur- nii Alari vanemad kui ka keskmine vend. Reedese päeva lõpetasime kolmveerand 10 õhtul. Samuti oli meil esimene dinner date oma kodu tulevases söögitoas. See oli üli nunnu!

Laupäeval sai paika maja teise poole põrandatalad ning keldrisse trepp. Vana terrassi koha pealt sai välja juuritud seal eelnevalt kasvanud viinapuu juured, korda sai välikäimla ning tegin omale hoovi esimese lillepeenra tulevase köögi akna alla. Alari isa tõmbas traktoriga ühtlasemaks kohta kus me tee pealt maha keerame hoovi sõitmiseks. Seal oli muidu selline korralik järsak ja tee peale sõita sai ainult tagurdades. Nüüd on meil seal lai plats ja lauge allasõit nii et järgmise nädala külalised saavad lebolt ise ka hoovi poole sõita ning samuti on meie edaspidine kodu juurde sõit sujuvam. Laupäevane päev lõppes meil 8 paiku õhtul ning siis tegin koogi valmis pühapäevaks, sest oodata oli külalisi.

Pühapäeva hommikul sõime, värvisime mune ja siis hakkasime tööle. Alar vedas liiva sünnipäevapeo ruumi (kõrvalhoonesse), mina koristasin jätkuvalt kuurialust ja silusin veetud liiva ühtlaseks. Kõrvalhoone otsapeal oli meil veel hunnik igasugu vana nodi ja metalli, mille käru peale vedasime ja sai siis jälle üks nurk puhtaks. Kella 11ne ajal tulid mu vanemad, sest mul oli ju sünnipäev :) Istusime tulevase terrassi kohal, sõime kooki, jõime shampust ja kohvi ja rääkisime juttu. See oli üks toredamaid sünnipäevasid! Peale vanemate ära minemist natuke tegime veel tööd, siis pesi Alar auto ja käru ära, mina pakkisin asjad kokku ja sõitsimegi linna. Käisime poes, viisime mõned pakid Smartposti ja lõpetasime oma pika nädalavahetuse lihtsalt diivanil vedeledes, sest mitte midagi enam teha ei tahtnud ega ka jõudnud.

Sünnipäevast nii palju, et üle mitme aasta oli see minu jaoks kuidagi eriline päev. Mu ümber olid kallid inimesed, väga palju sooviti õnne ja üks ootamatu õnnitluskõne tuli Alari vanema venna poolt, kelle perega me enam läbi ei käi seoses tekkinud probleemidega peale meie pulma. Küll aga olin ma väga õnnelik, et minu ja Alari suhted tema vennaga sellest kannatada ei ole saanud ja tegelikult oli tema kõne see, mis sellele toredale päevale ilusa punkti pani :)

Ma olen veits vaegnägija, st mul on välja kirjutatud "-" prillid mida ma tavaliselt ees ei hoia. Kannan neid koolitustel/loengutel/kontsertitel ja autoroolis. Sõitsime laupäeval Pala poest maja poole ja keset põldu oli tünn. Küsisin Alari käest et no miks peab olema keset suurt põldu tünn. Alar ütles, et see on kivihunnik :D :D :D Veidi aja pärast sõitsime Piibumäelt kodu poole ja Alar ütles et NÄE TOONEKURG! Ma ütlesin et oii on jaaa! Tegelikult oli see linnupeletaja- toika otsas oli valge kanister :D :D :D  Vot kuidas narritakse.