Apr. 26, 2017

Tükike siit, tükike sealt, tükike iga nurga pealt.

Nädala keskpaik. Ma ei tea mis selle ajaga toimub, et see nii tibusammul edasi venib. Ilmselt on asi natuke seotud ka sellega, et mul on tõsine ärevus ees ootava opi suhtes. Samas ikkagi miski veel mind morjendab, täpselt ei teagi mis. Katsun ikka elu samas rütmis hoida nagu harjunud olen, paraku sellise tülpinud tujuga on see natuke vaevaline.

Hea uudis on see, et me saime Plastost aknad tellitud! Jõuavad need meieni siis ca 3-4 nädala pärast. Siis saab kodukene jälle omale rohkem nägu pähe. Kui aknad ette saavad siis saame alustada juba seinte ja lagede tegemisega. Loodame et seda finantsi ka kuskil natukene juurde tekib, et saaks ometi see veevärk meil sisse veetud ja kanalisatsioon ka, et üleliigne saaks ka välja veetud. Oma igapäevaste väljaminekute ja igakuiste makstude kõrvalt on päris raske maja ehitada, aga samas, kes on öelnud, et see kerge peab olema. Ees ootab pikk nädalavahetus, siis saame maja juures ikka ja jälle hoovis üldpilti korrigeerida. Mul on omajagu veel riisuda, Alar saab maha võetud puude kändusid välja juurida ning alustame ka vundamendi serva välja lõhkumisega sealt, kus meil terrass kunagi olema saab. Sellised on esialgsed plaanid. Samuti on veel kuuriall palju laudu vaja tükkideks saagida ja ma vist teen omale aiamaa moodi asja ühte aia nurka, kus tahan mõned kartulid ja porksid ja maitserohelise maha panna. Sellise pisikese nunnu ala. Järgmiseks aastaks lubati mul sinna juba ka kasvuhoone. Saaksin selle kohe, kuid kuna meid ei ole nädala sees ju seal, siis kes neid asju seal ikka kasvatab. Seega jääb kasvuhoone rõõm järgmisse kevadesse.

Käisin täna töötervishoiu arsti vastuvõtul. Eelnev tervisetõend on antud välja siis, kui ma olin veel abiõde ja kandsin teist perekonnanime, seega ilmselgelt oli mul aeg seal ära käia. Üldiselt jäi arst mu näitajatega rahule, vererõhk on korras, verenäitajad on korras, EKG on korras, kopsuröntgen on korras, kaalu on küll üle normi kuid kiitis mind igati nende pingutuste eest ning soovitas mitte ees ootava opi pärast end hulluks muretseda, pidavat olema "köömes". Vereanalüüsides nad uurivad veel antikehi ka, et ilmselt on mul ühte vaktsiini lihtsalt juurde vaja, that's it. Eelmine kord käisin dr. Hundi vastuvõtul ning oli üli ebameeldiv käimine, seekord käisin dr.Pari vastuvõtul ja olen väga rahul- sõbralik, tore ja asjalik arst. Järgmine kord kui minek on, siis juba tean keda eelistada. Nii et üldine tervis on korras ja sain pitsatiga töökõlblikuks tunnistatud.

Alar töötab end ribadeks. Mul on lausa hirm tema pärast. Pikad ja rasked tööpäevad ning siis otsa kohe nädalavahetusel oma maja kallal toimetamine. Ma loodan, et seda läbipõlemise efekti ei juhtu. Loomulikult ma saan aru et ta teebki hullupööra palju tööd, sest meil on vaja hullupööra palju raha, et sügiseks majja kolida saaksime, kuid mul on teda vaja ka kogu ülejäänud eluks. Pilved paradiisis on ära lahtunud ja meie läbisaamine on taas normaliseerunud. Sooviksin, et minu enda sisemine rõõm ka tagasi tuleks. Pilt tehtud 2015 kui noored ja ilusad veel olime.