Apr. 27, 2017

Läheb hulluks ära see asi

Nonii! Nüüd on mind kevad täistabamusel enda hõlma alla võtnud ja peal on täielik kevadine hullus. Muidu ajas ikka veits deprekasse see, et ilm on suhteliselt sitt, raha napib, maja ehitus on pausi peal jne. Nüüd kui eile said aknad lõpuks päriselt päriselt päriselt tellitud, siis sain sellest uue laengu ja isegi päike suvatses täna hommikul välja ronida pilve tagant. Ja nüüd ma olen siin tööl ning igal vabal hetkel surfan kodusisustusega seotud lehekülgedel ja google pildiotsingus ning varun ideid meie ideaalse kodu interjöri loomise jaoks.

Kõik otsingud viisid mind läbi Facebooki lõpuks veebiajakirjani. Olete kuulnud sellisest veebiajakirjast nagu "Romantiline KODU" ? Vahi värki! Mina ka ei olnud, ja nüüd ma olen täitsa lummatud. See ajakiri on nagu pihtas-põhjas sellele, milline võiks välja näha meie imearmas lossike (maja) künkal, mille ääres vuliseb oja ja mille ees kasvab mehiselt suur ja tugev tammepuu. Mõtlesin välja kõik lillepeenrad ja siis avastasin et Türi Lillelaat ju tuleb jälle! Armas taevaisa ole hea ja saada meile rahalaev, mu soovid on meie rahakotile ikka ilge koorem. Kuna me tahame aia nurka teha sellise nunnu sauna, oja äärde, kaskede alla (appi kui armas see kõik saab ühel päeval olema), siis leidsin just sellest ajakirjast ka maalähedase lahenduse, millisena ma tahaksin et see kõik välja nägema hakkaks. Minu pilt meie tulevase kodu elutoast, köögist ja sööginurgast, ka magamistoast on olnud algeliselt olemas päevast number üks. Nüüd leidsin ajakirjast ka kinnitust sellele piltide näol, et see kõik saabki olema ilus, valgetes-tumepruunides toonides ning samas maksimaalselt maalähedane. Loobusin mõttest, et põrandale panna parkett( kindlasti mitte laminaat) ning otsustasime Alariga täispuidust põranda kasuks. Värve meie kodusse saab ju lisada detailidega- vaibad, padjad, toolikatted, nipsasjakesed, rulood jne. Tahaksin, et üldpilt oleks võimalikult neutraalne. Leidsime K-Rautast ideaalse puupliidi ka köögi, millele saab eritellimusel lasta peale teha keraamiline plaat ;).

Ajakirjast "Romantiline KODU" veel nii palju, et lisaks sisustusnõuannetele leiab sealt ka kõike muud. Näiteks ilunurga, kus kirjutatakse kodustest ilunippidest ja võimalustest end lihtsate vahenditega hellitada ning laialdaselt ka maitsetaimedest, istikute istutamisest ja hooldamisest ning Alari lemmik teema- terrassi ehitus. Lisaks sellele põhjamaisest kokkamisest- põnevad retseptid põhjamaa köögist ning nippe pidupäeva laudade katmisest.

Mina leidsin sellest ajakirjast omale uue veebipõhise abimehe ja sõbra, seal on tõesti palju häid mõtteid ja lahendusi, mille peale ise ei pruugi tullagi. Minge uurige ka SIIT :)