May. 15, 2017

Kodulugu 12

Uskumatu. Juba 12 nädalavahetust oleme käinud kodu juures toimetamas. Kui nüüd mõelda, et reaalselt 4 nädalavahetust ühes kuus...siis selle kolme kuuga oleme ikka roppu moodi tehtud saanud. Sel korral oli meil tegelikult kõike muud kordades rohkem vaja teha, kui kodu juures mässata. Nüüd kõigest.

Reede hilja õhtul läksime maale. Kuna reede õhtul oli meil põhjust ka väikestviisi tähistada seda, et notaris sai vahepealsel ajal käidud ning maja meie nimele kirjutatud, siis loomulikult mingit töö tegemist sel õhtul ka polnud. Seljataga oli ka raske nädal seega poleks meil tegutsemise plaani nii või naa olnudki. Sõime kooki nii maja saamise kui ka emadepäeva tähistamiseks ja lobisesime niisama juttu Alari vanematega.

Laupäeva hommikul sõime kered täis ja ees ootas kartulipanek. Julmalt äge värk ikka! Ma polnud varem näinud ega kuulnud aparaadist mis paneb ise kartulid maha. Ehk siis traktori sappa käib üks atribuut kuhu käivad kartulid ning mis siis ise labadega kartulid maa sisse paneb ning all olevad labad vao alguses lahti ja pärast kinni ajavad. Meie Alariga seisime selle aparaadi peal ja jälgisime, et iga laba peale üks kartul jääks. Kui oli rohkem siis võtsime ära ja kui oli puudu siis panime juurde. Niiviisi rallisime siis mööda põldu. Kui laheee! Maitea, ma olen ikka hinges täielik laps veel ja no loomu poolest totaalne maakas. Kui kartulid olid maha pandud siis tegime lõuna ja läksime oma kodu kallal nokitsema.

Mina trimmerdasin elus esimest korda ja kohe mitu tundi jutti, Alar niitis niikaua muru ära murutraktoriga.  Siis me veel istutasime ühe suurema männi maja taha tähistamaks notari allkirju kinkelepingul. Mina pügasin veel eelmisel korral maha istutatud kuuseistikude ääred puhtaks ja piiritlesin saepuruga ning Alar võttis mitu kuuske ja toominga teisest aia nurgast maha, kuhu meil tulevikus saun tuleb. Esialgu teeme selle sama koha peal jaanilõkke, kui pool suguvõsa meile jaanipäeva tähistama tuleb.

Siis me vedasime veel maha võetud puude notid kuurialla (tegin uhkelt kükke neid käru peale tõstes, trenni eesmärgil või nii) kuivama. Saime maja juurest ära kuskil 8 ajal õhtul ja ausaltöeldes olime ikka päris laibad, kui saunast tulime.

Pühapäeval sõime veel emadepäeva puhul kooki ( jah, mu dieet oli sel nädalavahetusel suht pekkis) ning kuna Ruudil ( meie teisel kassil, kes ämma-äia juures elab) oli kuidagi imelik hingamine...selline lõrisev ja justkui norskav ning ta oli parasjagu loid, siis viisin ämma koos kassiga Sassukverest EMU Loomakliinikusse, kus kassike läbi vaadati ja ravi määrati. Tegemist siis ilmselt ülemiste hingamisteede infektsiooniga. Siis sõitsime Sassukverre tagasi, kus Alar vahepeal oli kõik meie asjad kokku pakkinud koos kassiga ning sõitsime sealt siis sama lauluga koos minu vanemate juurde emadepäeva tähistama.

Minu vanemate juures siis istusime jälle lauataha maha, mugisime kered täis, rääkisime juttu. Isa tegeleb mul hetkel sauna renoveerimisega ning tegi seal meile siis esimest korda ekskursiooni ka, et mis ta kõik valmis on teinud. Üli tubli ja no nii osav on! Hästi kihvti ja ruumika lahenduse on leidnud saunas. Uhke värk. Kuna paps vahepeal ostsis ka atv, siis käisime Alariga natuke ringi ka rallimas. Õnneks oli ka vanaema maal ning sai temaga ka natuke juttu rääkida ja kallistada. Siis sõitsime lõpuks ometi Tartusse ning kui asjad olid tuppa viidud ja põiel käidud, siis läksime veel Prismasse, sest külmkapis oli vaid tuule vilin ja kaks muna, mille säilivuses ma sügavalt kahtlen.

Õhtul lebotasime kaisus, vaatasime 21 Jump Street'i ja kella 11 ajal vajusimegi magama. Tänane tööpäev on olnud maapealne surm, sest kohutav uni on ja kuna meie viieliikmelisest personalist käib tööl hetkel ainult kaks pluss EEG õde, siis on meil suht pekkis seis. Loodame, et järgmine nädal on kõik komandeeringust ja haiguslehtedelt tagasi, muidu meie Sandraga lihtsalt lõppeme otsa siin.

Notaris käigu kohta nii palju, et kõik sujus ilusti. Loeti ette lepingu tingimused ja riigikord. Maksta tuli riigilõiv ja notaritasu, allkirjad alla ja kogu muusika. Kinkelepinguga on nõnda, et peame nüüd aasta aega eriti tublid olema, sest ämmal ja äial on õigus aasta jooksul leping tagasi võtta :D :D Samuti ei tohi mina seal maja juures ilma Alari nõusolekuta midagi korraldada ning ei tohi ka Alar ilma minu nõusolekuta midagi teha. Maja koos 18 hektari maaga on nüüd meie kuld ning lubame hoida ja hooldada seda kõike oma ihu ja hingega.

Pildil meie armas Ellie, kes mu vanemate juures teadmata kadunud oli ja tegelikut kapi otsas vaatas, kuidas mitu lolli teda taga otsivad.