May. 19, 2017

Kodulugu 13.1

Eile päeva jooksul selgus, et õhtul tuleb minna maale, sest meile taheti tellitud kaup ära tuua. Mis kaupa me siis kokku ostsime? Tegelikult on tegemist esmase vajalikuga, et saaks edasi toimetama hakata.

Saime kätte aknad! Minu imestuseks toodi need kohale ca pool ÜHEKSA ÕHTUL, ehk siis väga lahe! Ma olen ikka kogenud neid kohaletoomise teenuseid nõnda, et peale kella viite keegi tööd enam ei tee. Aga imede ime, Plasto toob aknad kohale sulle sobival ajal. Ülikõva. Ühesõnaga jah, otsustasime aknad lõpuks ikkagi Plastost tellida, sest hinna ja kvaliteedi suhe rääkis nende kasuks ja nii need aknakesed sealt tellitud saigi. Sel nädalavahetusel ongi käed-jalad nüüd tööd täis, sest hakkame aknaid vahetama. Osad aknad paneme kinni ja uued aknad teise koha peale, seega on meil nii aken-akna vastu vahetamist, vanade akna aukude kinni ehitamist kui ka uute aukude seina lõikamist. Küsisime hinnapakkumisi tegelikult väga paljudest firmadest, kuid siiski Plasto sai väljavalituks ja jäime kogu protsessiga väga rahule. Öeldi, et tellimus võtab aega 3-4 nädalat ja kolme nädalaga me lõpuks need aknad kätte saimegi.

Saime kätte septiku! Taaskord imede ime, septik toodi kohale vahetult peale aknatranspordi minema sõitmist, ehk siis samuti ca poole 9 aeg õhtul. Mida värki noh! Mehed tarisid koormarihmadega isegi selle septiku õigesse kohta välja ( meie kodu puhul siis üle silla ja künkast üles nurga taha). Vaesekestel oli hing välja hüppamas aga wau, ma nägin tõsiselt head teenindust. Kraam võeti käru pealt maha ise, mitte ei pidanud meie seal sikutama ja punnima, kogu vajalik tarvikute kogus oli kaasas ning jagati kasulikku infot. Inimesed liigutasid end kiiresti ja ühesõnaga kõik sujus. Otsustasime Puurmanis tegutseva ettevõtte kasuks- Septicum OÜ. Määravaks sai hind ja septiku enda suurus selle hinna eest. Suuruselt valisime omale 3m3 suuruse septiku. Tavaliselt see 2m3 septik on sobilik 3-4 pereliikmele, kuid kuna see suurema septiku ja väiksema septiku vahe oli alla saja eurtsi, siis võtsime juba suurema. Sest kui ükskord see beebivabrik meil tööle saab...siis on neid potipeal istujaid ju rohkem :D Kuna otsustasime tasuda sularahas, siis võite ise arvata, kui palju see kogusummat mõjutas :) Kes soovib rohkem selle ettevõtte kohta lugeda, siis www.septicum.ee lehel saate kõigega tutvuda.

Kui septik koos tarvikutega ja aknad olid meil katusealla ära veetud siis tuli veel kopatöid tegev tuttav külamees meile ka kohale. Temaga arutasime kuhu täpsemalt septik panna ja kuidas siis ülevoolu torusid vedada, kuhu suunas ja kui pikalt ja kui sügavale jne. Paras teadus on see septiku paika panemine. Arutasime ka veetrassi kaevetööd läbi ning järgmise nädala lõpus hakkab siis meil ilusat murukattega hoovi üles kaevama :) Ca kahe nädala pärast peaks meil saama vesi ja kanalisatsioon paika. NII ÄGE!

Kuna me jõudsime maale veitsa enne kauba kohaletoojaid, siis jõudsin ma ettekasvatatud taimed oma uhiuuele peenramaale maha istutada. Kõik taimekesed kastsin üle, sest soojad ilmad on mullapinnaga oma töö teinud, kuiv nagu tuhk! Kuna meil seal laka peal elab naabrite poolt maha unustatud kiisu, siis viisime talle ka süüa, sõin nagu poleks iial toitu näinud :( Samas näljas ei saa  ta küll olla, sest ta on ikka parasjagu paksu. Igatahes poputan ma teda nii kaua kui tal päevi elada on, sest eks ta ole juba vana kiisu. Olgu tal siis ilus elu koos meiega :) Oma preilit eile kaasa ei võtnud, lihtsalt poleks mõtet olnud. küll aga täna õhtul kui uuesti maale sõidame, pakime asjad koos kassiga kokku ja minekut siit linnast. Kohe üldse ei taha siin enam olla :/

Muide, käisime kolmapäeva õhtul peale tööd veel Bauhofis, ostsime 7 pudelit vahtu ja vahupüstoli ja kaks pakki villa...ja see maksis üle 70 euri. Jube mõelda, et mõned asjad ja sihuke summa läinud :D Eks see maja ehitamine ole üks mõnusalt "odav" ettevõtmine. Igatahes, nüüd on meil jälle mõneks ajaks palju tööd. Kui aknad on ees, siis alar tegeleb vee ja kanalisatsioonisüsteemi torude ja värkide paigaldamisega kuniks vesi on sees ja väljaminek ka olemas, siis hakkame seinu ja lagesid tegema ning siis lõpuks teeme põranda peale. Vahepeal peame muidugi pliidi koos sooja müüriga maha lammutama, sest otsustasime täiesti uue ahju sisse ehitada hoopis. Kui tore oleks, kui minu botaaniku oskused kulmineeruksid rahapuu istutamise oskusega.