Jun. 6, 2017

Kodulugu 15

Asjad on liikuma hakanud ja seda kohe päris tormakalt. Meil oli sel nädalavahetusel äraütlemata sisutihe graafik ja tehtud sai palju. Kuigi teha on veel meeletult palju, siis hetkel tundub, et seis ei olegi nii lootusetu ja suve lõpuks saame siiski majja sisse kolitud juba.

Läksime reede õhtul maale. Reedese päeva ajal toimetas meil hoovipeal kopamees, kes paigaldas septikut koos imbväljavoolu torudega. Minu sinisilmne arvamus oli ikka et tehakse üks suur auk, pannakse see tünn sinna sisse, siis tehakse kaks kraavi ja sinna topitakse torud ja ühendatakse ära ja kogu moos. Sittagi! :D Enamus meie hoovist oli tehtud mullamaaks. Ma kui maja ette jõudsin siis mul kukkus lõug muru sisse ja tagasi suurest ahastusest, sest mul oli tõesti sinisilmne idee imepisikesest kaevetööst. Kogu see kaevamine ja sättimine võttis aega ca 10 tundi, kaks koormat killustikku, koorem liiva, ankurdamine ja pärast pinnase silumine. Johhaidiiiii mul kukkus uuesti lõug muru sisse ja tagasi, kui ma seda summat veel kuulsin mis välja tuli köhida. Igatahes väga shokeeriv oli see reedene õhtu :D Aga õnneks on see ühekordne ja korralik tegemine ja olgem ausad, toas on ikka parem ju hädal käia kui kuskil aida taga välikäimlas. ÜHESÕNAGA! Septik on paigas, juhei!

Laupäeval võtsime siis hoovi ette. Mina üritasin välja mõelda, kuidas septiku luuk kenasti ära "peita" ja Alari poolt oli siis kivide veeretamine, sest ega mul siin majas hetkel midagi rasket tõsta ei lubata... Lõuna ajal käisime Mustvee turul ja ehituspoes. Tagasi jõudes hakkas Alar septiku toru jaoks vundamenti raiuma, et toru otsa kinni saaks ilusti ajada ja maja igasugustele loomakestele taaskord läbimatuks muuta. Mina tegelesin sel ajal taimede istutamisega ning korjasin väiksemaid kive ja juurikaid ja klaasikilde ja igast jama senikaua meie kaunil mullapõllul, tegin ka kõik muud peenrakesed ja aiamaa umbrohust üks-null. Laupäeval muide sai meil püsti ka vannitoa seinte ja lae sarikad. Nüüd on meil eraldatav köök, elutuba ja vannituba. Amaaaazing. Tasapisi hakkab see pilt silme ette nii ehedalt end joonistama et hirmus hakkab kohe.

Pühapäeval alustasin mina trimmerdamisega. Tegin seda mitu tundi sest trimmerdamise pinda on meil jätkuvalt PALJU. Alar samal ajal tegi toas oma töid ja meil üleüldse ongi selline tore jaotus, et mitte teineteist ärevamal hetkel välja vihastada- naine õues, mees toas :D Kui mul oli trimmerdatud siis istusin murutraktori selga ja hakkasin niitma seda osa, mis polnud mullamaaks keeratud. Kui kella 5 ajal mina hoovis lõpuks lõpetasin ja siis veel väljaspool hoovi trimmerdatud sain ning muruseemne ka külvatud, olid Alaril sarikad seinas ning nüüd on meil kogu maja seinad loodis, sarikad peal ning ootavad oma aega et saaks villaga soojustatud ja kipsplaat peale.

Järgmine nädal lammutame pliidi ja sooja müüri ära. Laome siiski uue ahju hoopis selle asemele. Alguses mõtlesime, et ostame lihtsalt uue pliidi, kuid kuna see jääb meie põhiliseks kütteelemendiks esimesel korrusel, siis me otsustasime ikkagi korraliku ja uue ahju kasuks. Uue ahju nullist ladumine summaarselt ei tule kallim kui osta päris uus keraamilise plaadiga pliit. Kuna teeme siiski iseenda jaoks siis me usaldame oma soove ja teemegi täpselt nii nagu me vaimusilmas kogu pilti näeme. Samuti plaanib Alar majas sees torud ära vedada köögini ja vannitoani ning varsti saab veetrass ka majani kaevatud JA siis saame hakata põrandat peale tegema. Aga kuskil seal vahepeal enne põranda tegemist teeme veel uue ahju püsti. Ja siis juhtmestik ja seinad ja lagi ja ongi peaagu üldpilt valmis...tegelt on jube selle nimekirja peale mõelda, sest see kõik võtab ju raha :)

Nädal enne Jaanipäeva käime veel Lätis ka. Läheme uurime sealset ehituspoodi, sest hinnad pidid olema hoopis teised. Vaatame kas saame äkki ahju kivid ja vannitoa plaadid sealt näiteks ning üksiti toome ka Jaanipäeva tarvis alkoholi. Peame sel aastal kogu perekonnaga (ja meid on tõesti palju!) Jaanipäeva sel aastal meie kodus ja ma juba nii ootan. Minul on sel aastal selle napsivõtmisega muidugi kutupiilu, aga pole midagi, mul on meeleolu niisama ka lõbus :) Sellest tuleb üks vahva pidu. Lõkkeplats on meil valmis, telkijatele on meil õnneks kogu teine osa hoovist, mis ei jäänud mullapinna alla. Seega tuleb ilmselt üks äraütlemata vahva pidupäev. Ma ei ole ühelgi aasta Jaanipäeva oodanud nii palju nagu sel aastal. Eks siin ole mitu põhjust ka. Eks see ühtsuse tunne mis meid peredega seob, see et oma kodus pidu toimub ja kindlasti ka see, et peale Jaanipäeva on meil kaks nädalat puhkust, mil me kavatseme suurema osa majast valmis saada ;)

Ees on veel põnevad ajad. Pildil meie maja ees sirguv suur tammepuu.