Jun. 12, 2017

Kodulugu 16

Jälle nädalavahetus möödas. Nutt tuleb peale kui pühapäeva õhtune asjade kokku pakkimine maal hakkab, et Tartusse tagasi sõita. Üldse ei taha tulla siia, mitte miski ei tõmba siia. Ei korter, ei linn, ei töö. Tahan maale. 

Tegime siis tööd ka ikka. Laupäevane päev oli meil jaotatud jälle nõnda, et naine õues, mees toas. Kuid enne kui tööle asusime, käisime Mustvees ehituspoes. Head aega raha, nagu ehituspoe puhul juba tavaks on saanud, kuid mida vaja- seda vaja. Maja juurde tagasi jõudes hakkas Alar toas pliiti ja sooja müüri lammutama, mina alustasin muru niitmisega, kitkumisega, kastmisega ning maapinna ettevalmistamisega, et muruseeme ülejäänud mullamaale külvata ja siis tõmbasin raudrehaga ilusti maasisse ka seemnekesed. Kui olin õues valmis saanud, siis läksin Alarile tuppa appi ning lammutasime lõpuni välja pliidi ja sooja müüri. Alaril tuli hea mõtteplahvatus. Kui muidu oli plaanis uued kivid osta, ahi laduda ja siis ilusti üle krohvida, siis tekkis tal mõte, et milleks uusi kive osta?? Saime tervena kivid kätte pliidi ja sooja müüri küljest, terved ja korralikud. Laob samadest kividest ahju üles ja krohvime üle, mida niikuinii teha plaanisime. 

Pühapäeval hakkas Alar toas talade alt maapinda üles kaevama, et väljavoolu toru ära vedada vannitoani. Siis ajas uuesti oma mega vaod kinni ja pani talad paika tagasi. Mina niikaua trimmerdasin ja lõikusin igasugu põõsaid natuke pisemaks, sest kole suure hooga olid vohama hakanud. Pühapäeval käisid ka mu vanemad ja peretuttav Kadri meil vilksamisi külas, sest polnud ammu näinud ja nad tahtsid ka uudistada, mis järgus meil see asi on. Olid jälle väga positiivselt meelestatud, et me kahekesi jälle nii suure sammu võrra edasi oleme astunud. Eks me ole ise ka uhked tegelikult.

Kui maal tööd tehtud, koristas Alar veel auto ära ning pesi puhtaks ka. Pakkisime asjad kokku ja tulime Tartu. Korteris käisime käbe pesus ära ning läksime Prismasse. Ostsime nädala toiduvaru ja natukene lisakski jälle kokku, et nädala sees poes käimise peale oma aega ja jõudu raiskama ei peaks. Tagasi korterisse jõudes panin pesumasina uhama, Alar pesi kassi puhtaks ja mina keetsin rabarberi kisselli ning tegin meile mõlemale Fitlapi retsepti järgi kartuli-hakkliha vormi ahjus valmis, mida täna peale tööd ja õhtul hea kapist kohe võtta on. 

Järgmine nädal on meil plaan natukene teistsugune. Nimelt sõidame siis laupäeva hommikul Depo-sse uudistama, mis miski maksab, milline valik üleüldse on ja noh, natuke vaheldust. Piiripealt toome Jaanipäevaks ka natuke kurguniisutajat. Stardime suht varakult, sest tahame laupäeval kindlasti jõuda maja juures ka tööd teha veel. Eks nüüd ole näha, kuidas see nädal meil kulgeb, minul on küll räme väsimus ja Alaril ka. Mis ei tapa teeb tugevaks. Õhtul peame veel maale korra tagasi sõitma, sest härra suvatses oma dressipluusi sinna unustada, mille taskus on nii korteri võtmed, kui ka töö võtmed, millega ta saab tehasesse sisse ning ka oma riidekapi võti. Nii et igatahes on meil vaja see trip täna veel korra ette võtta.

JA NÜÜD...

Natuke sellest ülespuhutud EBA teemast ikka ka! Miks me ei käinud? Sest meil ei olnud ei ajalist, rahalist ega tervislikku võimalust seda teekonda ette võtta. Tahtsime selle aja kasutada kodu ehitamiseks ning minu uute kingade-kleidi-koti-meigi-soengu ja kütuse peale kuluva raha kasutasime hoopis ehituspoes materjali ostmise jaoks. Tervise mõttes on mul terve eelmine nädal meeles kui üks suur hunnik halba enesetunnet. Nii lihtsalt on ja kas see on nüüd see opi järgne reaalsus või ma ei tea, igatahes on hetkel see "paha olla" seisund natukene seletamatu, kuid küll aeg annab arutust. Lugedes neid hunnnnnnnnnikuid postitusi EBA teemal, siis hakkab natukene kurb. Mida te jonnite?  Ei saanud istuda? Väga kahju, järgmine aasta pane paremad jalanõud ja kogu natuke raha VIP laua jaoks ning istu kaua jaksad. Igav oli? Mine rääääägi inimestega, käi ringi ja tutvu. Võitjate üle on mul siiralt hea meel, kõik minu lemmarid said ka auhinnalisele kohale, super! Ja kes siin nüüd jonnis et muutub igavaks kui Mallur muudkui võidab? Kuulge, Mallukas peabki võitma. Võidab ju parim- seda ta on. Kui on blogi tasemel ning lugejaskond suur, siis on ju loogiline, et tema blogi on soositum. Lõpetage kadedus ja mõelge veel korra läbi, kas te blogite 200 eurise ülemiste kinkekaardi pärast või teete seda ikka seepärast, et teile MEELDIB. Ma ei pritsi siin sappi, lihtsalt korraks, korraks, mõelge asjad enda jaoks läbi ja tundke rõõmu. Ja lõpetuseks- respekt Leenule jätkuvalt tubli töö eest!

Selline oli meie nädalavahetus. Mida Teie nädalavahetuseti teete ning kes on Depos käinud- jagage emotsioone.