Jun. 25, 2017

Kodulugu 18 ja Jaanipäev!

Tsau! Pühad on nüüd pühitud ja nii uskumatu kui see ka ei tundu, siis kambakesi sai oldud ka väga kasulik. Nüüd aga kõigest lähemalt...

Neljapäeval oli lühendatud tööpäev ning kui Alar ka lõpuks koju jõudis ning peretuttav Kadri meie juurest ära läks, võtsime suuna Bauhofi ja toidupoodi. Ostsime Bauhofist segu ja ahjusegu ja muud nänni ning toidupoest Jaanipäeva pidustuste jaoks makaronisalati ja toorsalati materjali. Kui poodides käidud, pakkisime kodus kokku oma kaks loomakest, kaks kohvritäit riideid ning kolisime kaheks nädalaks maale ( sest meil hakkab PUHKUS!).

Neljapäeva õhtul läksime maja juurde, mina hakkasin trimmerdama ja Alar hakkas autost segukotte ja muud kraami maja juurde vedama ning valas ära ka ahju aluse, mis sai siis rahulikult Jaanipäeva ajaks kuivama jääda. Kuna kell sai paljuks ja trimmeri kütus sai ka otsa, panime pillid kokku ja läksime tuppa ära.

Reede hommikul peale hommikusööki hakkasin salateid hakkima ning Alar läks maja juurde toimetama. Alar hakkas muru niitma ja kui mul olid salatid valmis, hakkasin pooleli jäänud kohast edasi trimmerdama. Kui need asjad olid tehtud, tassis Alar aida aluse tühjaks ja mina sain külaliste jaoks laua ära katta. Kella 3 ajal hakkasid esimesed pidulised jõudma ja kella 6ks oli kõik see mees kohal. Sõime-jõime-rääkisime, tegime piraka lõkke ja tundsime elust mõnu.

Laupäeva hommikul kella 10 ajal olid essad eelneva päeva pidulised jälle kohal, tegime hommikusöögi ja kohvi ja kui lõpuks kogu kambal oli kõht täis ja pead selgemad, hakkasime tööd tegema. Osad korjasid mullapinnalt(kõik see ala mis septiku paigaldamisel retsi sai) kive- klaasikilde-rauda, isa ja Alar hakkasid katusele ulatuvaid tammepuu oksi saagima ja sikutama, võtsid maha ka ühe männi ja sirelipõõsa, nii et nüüd on oja poolne maja serv kõik kenasti puhas ja päike paistab peale. Muidu oli see üks niiskemaid ja "vajuvamaid" kohti meie hoovis. Siis sai kõik need oksad ära veetud ja suurem sodi kokku riisutud. Kui töö oli tehtud, saime kõik käia selles päris päris õiges vanas suitsusaunas! ÜLIMÕNUS! Kella 5 ajal õhtul jäime Alariga kahekesi ning saime ka lõpuks saunas ära käia. Söötsime loomakestel kõhud täis, panime end riide ja läksime maja juurde tagasi, et lihtsalt kahekesi olla.

Istusime uuel terrassil kahekesi koos rahu ja vaikusega, rääkisime meie suhte algusest ja meenutasime toredaid hetki ning jagasime mõtteid, mida ei olnud teineteisele varem rääkinud. Lõpuks hakkas vihma sadama ning kolisime aida alla, panime hunniku küünlaid põlema ja lebotasime edasi. Kuskil 12 ajal öösel läksime tagasi tuppa, tegelesime natuke koeraga ning jäime siis kõik kambakesi magama.

Täna alustasime töid ahju kallal, õigemini Alar alustas. Mina oleks justkui teist päeva jutti pohmakas, kuigi ma Jaanipäeva õhtul jõin paar väikest topsi seda Cosmopolitan Diva lahjat shampust. Ilmselgelt pole see pohmakas, lihtsalt väsimus ma arvan. Igatahes jah, selline vati sees tunne on. Igatahes natuke ma ikkagi mässasin hoovis ka, sel ajal kui Alar ahju üles ladus- hetkeseisuga on kuskil 1/3 ahju laotud, minu tubli mees! Mina saagisin mõned männi oksad ära, kuhu taha ma tihtipeale kaelapidi kinni jään kui murutraktoriga niidan, seega oli eluliselt vajalik töö. Tegin ka oma aiamaa lõpuks korda- kitkusin puhtaks ja kuna kolmes vaos mitte kottigi kasvama ei läinud, siis kobestasin mulla ja külvasin uuesti. Eelmine külv sai tehtud mõni päev enne öökülma ja küllap see tegi siis oma töö. Lõviosa mu tänasest päevast võttis kutsikas, sest temaga on palju tegemist veel, kuna ta on nii pisikene, kuid see eest juba väga palju kosunud ja üli tubli.

Nüüd jõudsime tuppa, sõime kõhud täis ja ootame, et saun soojaks saaks. Kutsa magab uinakut ja kass siiberdab mööda elamist koos teise kassi Ruudiga ringi. Peale sauna hakkame Wall Street'i hunti vaatama ja krõpsu mugima. Elu on ilus. Eks ole näha kaks homme algava kahenädalase puhkuse jooksul saame maja esimese korruse sinnamaale, kuhu meie sinisilmsed unistused meid viia soovivad.

Pildil meie eelmisel nädalavahetusel valminud ajutine terrass, mis järgmisel aastal korralikuga asendatud saab. Kärab küll! Ülimõnna oli eile seal koos oma maailmaparima abikaasaga lihtsalt olla. Maal saabki lihtsalt olla, see vaikus...see on kõige erilisem ja hinnatum.