Jun. 30, 2017

Kodulugu 19

Hei hopsti! Oleme nüüd oma asjadega natukene jälle edasi liikunud ja paistab, et meie sinisilmne unistus sellest, et puhkuse lõpuks saab esimene korrus kodul valmis, ei olegi mägede ja merede kaugusel.

Vahepealsel ajal olin mina jälle õues toimetamas. Tegin aia korda ja ega sellest pikemalt midagi kirjutada ei olegi- tavapärane "niidan muru, trimmerdan, kitkun,kastan". Hea uudis on see, et kõrvitsad õitsevad ja suvikõrvitsatel on pöidlaotsa suurused viljad juba küljes, kartul õitseb, redis on peaaegu valmis, sibul on valmis ja midagi muud mul üles tõusnud ei ole :D Seega tegin uuesti külvi ja sellest juba eelmises postituses rääkisin.

Alar tubli mees seevastu oli ikka väga tubli. Ma olen oma mehe üle nii uhke. Ta ei olnud kunagi ahju ladunud, kuid ta tegi meile ise, PÄRIS ISE, ahju. Isegi tõmbab. Seega meil on nüüd korralik küttekeha olemas ja oleme iga päev sinna natuke tuld alla teinud, et segu kiiremini kuivaks. Jeee! Siis käis Alar veel kaevus, jah ta käis kaevus, et kaevu põhi ära puhastada, enne seda lõime muidugi pumbaga kaevu veest tühjaks. Kui ta seal kaevu põhjas oli siis ma küll mainisin, et parem palugu kõik patud praegu andeks, muidu panen kaevu plaadi peale ja mõelgu seal oma elu üle järele :D  Aga ei olnud teda millegi eest karistada paraku, seega sai kaev puhtaks ja mees ka kaevust välja.

Eile sai pool maja põrandast peno peale ja täna saab villa ka peale. Kui kööki saab vee ja kanalisatsiooni torud veetud, saab sinna ka peno peale ja siis vill. Seejärel läheb laudis põrandale ja algavad elektritööd. Minul on vaja nüüd põranda valmis saamisel hakata sellest seinast, kust palk välja paistma jääb, naelad välja kiskuda ja ära lakkida. Alar hööveldab lae talad ära ja õlitame tumeda vahendiga ära.

Pool puhkusest on vaikselt mööda saamas. Kõige aeganõudvam töö on Alaril tehtud- ahju ehitus. Muud asjad lähevad juba kiiremini. Mingi päev käime raha olemasolul ka Lätis uuel osturetkel ära. 

Nõndaks. Nii palju siis vahepeal toimunust. Loomulikult ei ole me teineteist ka selle rapsimise ajal ära unustanud, õhtuti võtame ikka hetke teineteisele ja istume oma armsal terrassil ja lihtsalt oleme ning paneme järgmise päeva plaani paika. Nora on ehtne maakas- lippab mööda hoovi ringi, üleeile pani jõkke peakat ja teeb igasugu sigadusi. Kass endiselt vihkab õues olemist, toakass noh, mis parata- aga ilusa ilmaga on ta meiega ikkagi hoovis. Meil on kõik hästi. Hoidke siis ikka pöidlaid ja varbaid, et me puhkuse ajal ajaliselt ja rahaliselt ikkagi oma asjadega toime tuleme.

Sellise ilusa vihmase ilma puhul üks tore magav Nora.

Tsauki!