Jul. 24, 2017

Oma kodu 3

See oli meie esimene pikk nädalavahetus, kus me ei pidanud ringi sahmima Tartu ja kodu vahet ega kolima jne. Saime teha kõike oma tempos, täpselt nii nagu heaks arvasime. Kokkuvõtvalt läks siiski rapsimiseks ja tänasel esmaspäeva hommikul ei ole seda " oh olen puhanud" tunnet ikka kuskilt võtta :D

Alar on mul tubli meistrimees. Kuna meil on rahaga täiesti kutupiilu ning korralikku töötasapinda meie finants palgapäeva eel ei kannata osta, võttis Alar oma mõtted ja minu vingumise kokku ühe korraliku ise tehtud töötasapinnaga. Küll on tore, et põrandalaudasid sai hulgim ostetud, nüüd saab nendest kõike teha. Nimelt siis liimis ja ajas punnid kokku laudadel, lasi ära kuivada, lihvis pinna ära ja valmis saigi. Kaks pikka tasapinda on nüüd paika pandud ning ootavad enda peale korralikku lakikihti. Siit ka küsimus- on ikka olemas tumepruuni lakki puitpindade jaoks?? Ma eeldan et on :D Õhtul lähme otsime Bauhofist õige asja üles. Põranda immutamiseks me igatahes ei leidnud meeldiva tooniga õli, seega ostsime pigmendipulbri ja nõnda saigi meile majja kaunis tumepruun õlitatud puitpõrand. Nii hea tunne, kui köök on juba köögi nägu. Vesi veel sisse ja ongi vägev värk.

Kui köögiga oli asi klaar, hakkas Alar koridori seinasid ja lage loodi ajama ning villatama. Paras nöökimine on ja ega keegi ei eeldagi, et närvid maja ehitades alles jäävad eksole. Igatahes sai seinad ja lae loodi ning osaliselt jõudis ka juba villa ära panna.

Mina mässasin hoovis. Sain üle pika aja jälle muru (heina) ära niita. Peenrad tegin korda ning trimmerdasin, oh kuidas ma trimmerdasin ja ma jõudsin juba mõelda, et ma jäängi trimmerdama, sest nii lappe oli läinud see umbrohu vohang jõe ääres ja ka igal pool mujal. Lõpuks sai hoov päris korda!

Loomulikult kaasnes nädalavahetuse toimetustega ka pesu pesemine (masin pesi) ja triikimine ning mõned korrad käisin maasikaid korjamas. Noraga harjutasime pikemat ringi jalutama ja tundub, et täitsa meeldib talle siis ringi hulkumine köie otsas. Valdavalt ta muidugi hoiab hammastega rihmast kinni ja jalutab end ise :D Selline paras totu ta veel on ja see aeg on tegelikult imearmas. Eile õhtul jätsime Alari koju ehitama ja käisime Noraga Peipsi ääres. Lootuses et tuleb ujuma aga noh jah :D Läksin ise sinna jäisesse vette ja siis ta lõpuks tuli järele mulle ning suure kisaga veest välja. Kass oli meil laupäeva õhtul ja öösel ämma juures hoiul, sest sealne kass Ruudi otsib teda kogu aeg taga ja siis me viime plika vahepeal sinna mängima. Jah, meil on loomad nagu lapsed:D

Laupäeva õhtul käisime kusjuures veel mu vanematel külas. Isa ja vend jõudsid Norrast kalastamast tagasi ja käisime siis juttu rääkimas ja muljetamas. Sõime ja nautisime õhtut lihtsalt olemisega, mitte tööga rapsimisega. Pildil siis meie hetkeseis köögis. Puudu on veel tumepruun lakk tasapinna peal, segisti mis ootab paigaldamist, pliit ja ahi mis ootavad ostmist ning muidugi pahtel ja värv seinas on ka puudu. Muidu üldiselt on suht okei juba :)

Täna on esimene tööpäev, kus üks meie kollektiivi liikmetest enam tööl ei ole ja seis on lihtsalt masendav. Läheks need paar aastat ometi ruttu :)