Aug. 8, 2017

Oma kodu 5

Juba neljas nädal läheb uues kodus. Uskumatult ruttu on see aeg läinud ja õige pea saame tähistada ühe kuu möödumist päris oma kodus. Tasapisi hakkame seda puhanud tunnet ka kogema, sest nädalavahetuseti saame nüüd juba pikemalt magada ja tööpäevade õhtutel suudame ka enam-vähem normaalsel ajal toimetustega lõpetada.

Eelmises postituses hiilgasin, et jeee saime veeasja korda. Järgmine päev ei olnud see rõõm enam nii suur, kui selgus, et ikkagi on mingi jama sees. Hüdrofor meie süsteemiga kuidagi kokku ei hakanud ja seega tuli meil ootamatu ja suurevõitu väljaminek ikkagi hüdrofori näol.  Käisime taaskord Mustvee ehituspoes ning leidsime sealt vajaliku ja päris okei hinnaga. Poodi oli meil üksiti asja ka köögi valamu  pärast. Nimelt kui selle sealt mõniaeg tagasi ostsime, siis kassas olev tädi andis meile valamu sülle ja umbes "head aega". Nüüd kui paigaldasime siis saime aru et oot oot, veits varuosasid on nagu puudu :D Ja kuna Bauhofis öeldi, et sellised jubinad on alati valamuga ikkagi komplektis kaasas, siis tuli meil poodi tagasi pöörduda.

Alaril oli oma taktika asja jaoks. Mina oleksin kohe tsekiga vehkima läinud aga temapoolne variant oli palju läbimõeldum. Ehk siis läksime poodi, Alar küsis müügimehe käest, et kas nende valamutega on komplektis kaasas ka äravooluga seonduvad jupid ja jublakad ja mees ütles et jah, muidugi. Ja siis Alar ütles, et tore, et me siis võtaks enda omad ka kaasa :D Ei küsitud isegi tsekki vaid öeldi, et jah, me teame. Ma küsisin selle peale, et wtf me oleme seitse korda siin poes vähemalt vahepeal käinud, et miks te nagu maininud ei ole siis :D Selle peale oldi vait. Igatahes võttis Alar selle kasti koos vajalike asjadega kaasa ja viis ruttu autosse ära. Tore, et see kõik nõnda lahenes ning saime oma süsteemi paika. Hüdrofori saime ka toimima ja noh nüüd vist võib siis öelda, et ikkagi TOIMIB see asi.

Eile sai Alar lae valmis, päris lõpuni. Ses mõttes et meil oli kaks laetala vahet veel tegemata kipsiga, sest seal olid elektritööd ja mis iganes asjad. Nüüd on tubane kast siis peaaegu valmis. Vaja on veel aknapõsed teha ning siis saab alustada lõpuks ometi vannitoaga. Minu järgmine projekt on terrass tumepruuni vahendiga ära immutada, porivaip peale panna osaliselt. 

Vannitoaga on lugu hea. Ses mõttes et vajalik materjal on olemas enamjaolt, puudu on ainult segu. Kõik muu on olemas ja ootab ainult Alarit usinalt ehitama. Toapõranda pean ma varsti õliga uuesti käsile võtma, sest meie beebikoer on ikka kõva kusekott ja kakakott :D Ootame selle kriitilisema aja ära ja siis teen algusest lõpuni uuesti õliga üle. 

Käisime ükspäev seenel ka. Ootused olid väga suured. Alar astus autost välja ja ütles rõõmsalt, et seeni on, sest ta tunneb seene lõhna :D Noh okei. Kümme seent saime pooleteise tunniga ja vähemasti kastmele sai kukeseene mekk külge. Vist on veel vara või paiknesime Sõõru metsades valedel kohtadel.