Aug. 12, 2017

Oma kodu 6

Hei!

Meil algas nädala sees tasapisi vannitoa tegemine. Kõigepealt tuli sealt ära vedada kogu kraam, mis ajaga kuhjunud oli. Seejärel alustas Alar soojustamisega, jutt sama nagu ikka selle põrandaga on. Kõigepealt läks vahtplastplaat, siis läks 20cm puistevilla. Kui soojustatud, tegi alar laudadest peale sõrestiku ning selle peale juba kipsplaat kaks kihti. Tänaseks ongi meil siis põrand kipsi all kenasti ning seejärel juba valamise ja plaatimise tööd. Homme jätkab Alar seinte tegemisega vannitoas. Natuke jõudis täna juba seina ka soojustada kivivillaga.

Mina niitsin täna muru. Meil on uus murutraktor ning enam Alari vanematelt laenama ei pea. Oma on ikka oma. Nüüd on muru kenasti ühtlaselt niidetud ja hoov näeb tõesti hea välja. Homseks jätsin trimmerdamise ja kitkumise. Tänase kuumaga...huhh, ei. Loodan et nüüd natuke ikka jahutab. Lisaks kuumale on meile siginenud sõbrad PARMUD. JOhhhhhhhhaidiii kui palju parme. Eriti kui murutraktoriga ringi sõita, kogu aeg on must parv ümber. Nii ma siis täna olingi pikkade teksade, sokkide ja tossude, mufi ja pusaga...29 kraadise soojaga. Aga kui toimetused olid tehtud, siis ikka võtsin üleliigse seljast ära.

Ma täna tuunisin ka natukene meie terrassi. Kuna eelmine immutusvahend oli oma pigmendi kaotanud, sest see rohkem oli mõeldud siseruumides ehitamisel puitmaterjali immutamiseks niiskuse vastu. Igatahes võõpasin kaks kihti peale ja tulemus jäi väga ilus. Eks ole nüüd näha kaua see pigment vastu peab. Kahesed diivanid viisime aida alla ning kaks ühe inimese tooli tõime asemele. Valdavalt oleme ikkagi kahekesti ning ühesed toolid jätavad terrassile rohkem ruumi nii liikumiseks kui ka näiteks pesuresti jaoks.

Loomad olid ka täna meiega ikkagi kogu päev õues aga ega nad seda kuumust ka väga talu. Elliel on niikuinii 24/7 palav ja Noral on korralik kasukas juba seljas, õnneks on tal heledat tooni karvkate. Varjus nad igatahes eelistasid täna olla ja Nora käis ka korra ujumas.

Hetkel tundub, et kisub nagu tormile, kuid pole ei vihma ega korraliku äikest. Kuskil taustal natuke sähvib välku ja müristab, kuid vihmast pole haisugi. Õhtupoole keris küll korraliku tuule üles kuid seegi on praeguseks vaibunud. Näis mis öö ja homne päev siis toob. 

Kolmapäeval muide käis mul ema külas. Meil oli selline ema-tütre koosolemine, mida me aeg-ajalt ikka katsume oma kiiresse ellu ära mahutada. Käisime Alatskivil trahteris söömas ja jalutamas ning rääkisime kõigest millest omavahel rääkida oli vaja. Minu ema on mulle iidol ja muusa, parim sõber ja nii hea, kui ema ning tütre vahel on soe ja tugev side. Kui emaga olid käigud käidud ja jutud räägitud, tuli vend oma kaaslase ja lastega meile, rääkisime ka nendega natuke juttu. Ma polnud venda nii kaua näinud ja nii tore, et nad retke meie juurde ette võtsid.

Vot. Selline väike kokkuvõte. Ehitame hoolega vannituba ja kasvatame neljajalgseid ning loodetavasti ka varsti kahejalgset. Olge ikka mõttes meiega, vajame teie tuge vaat et rohkem kui kunagi varem :)