Sep. 6, 2017

Oma kodu 7

Pea kuuaega on nüüd siin vaikus olnud ning sel lihtsal põhjusel, et majaehitus on meil olnud suhteliselt suure piduri peal. Põhjuseid mitu- väsimus, viitsimatus, raha, muud tegemised. Võtame kinni mõttest, et kuhu kiiret ning eks see pöörane aeg mis meil seljatatud sai, võttis meilt palju jõudu ka ära. Kuid aegamisi oleme toimetanud sellegi poolest.

Meil rebis ühel ööl tugev tuul kalda äärest suure paju maha, mis võttis endaga kaasa veel neli suurt puud. Selle hullumaja kokku kraapimine võttis päris mitu aega, sest saime ju seda kõike teha vaid tööpäevade õhtutel ning palju sa siis ikka jaksad.

Möödunud nädalavahetusel olid meil aga talgud. Kuna meie maja ees kasvas üks väga suur kuusk, mis oma juurtega ajas paigast juba kaevu rakked ning surus veesooned kinni, oli selgemast selgem, et kuusk tuleb maha võtta. Juba ka seetõttu, et oli majale niivõrd lähedal ning varjas päikest. Abis käisid mu vanemad ning vend. Vend ronis nagu õppind orav puu otsa ja lõikas majapoolsed suured oksad maha. Siis veeti köis veits kaugemale et natuke suunata ning isa saagis mootorsaega, Alar surus langetuslabidaga ning nii uskumatu kui see ka ei tundu, kukkus puu täpselt sinna kuhu vaja. See langetus võttis maksimaalselt 10 minutit. Seejärel oli okste lõikumine ja tüve jupitamine. Edasi ootab Alarit korralik puude lõhkumine nii tormituule poolt maha võetud viie puu materjal pluss siis see suur kuusk. Vähemalt on talvepuud ja lisagi meil olemas :)

Üle-eelmisel nädalavahetusel oli meie tegutsemine kodus minimaalne, sest läksime laupäeva pärastlõunal juba minu vanemate juurde. Neil oli pulma-aastapäev (29 aastat abielu) ning meil Alariga sai 3 aastat kooselu. Selline väike tähistamine, oli meid ca 12 ning nagu ikka, söök ja jook ja nali ja naer. Jäime ööseks ning Nora oli ka ühes meiega. Kassipreili jätsime Alari vanemate juurde teise kiisuga möllama. Pühapäeva pärastlõunal koju jõudes me kõigepealt magasime, natuke toimetasime ja nii see aeg läkski.

Vannitoaga on asi järgmine. Seinakips on kohe pandud, põrand samuti. Nädalavahetusel nopime kartulit ja sõidame mu vanematele appi kaskesid langetama ( langetusperiood vist meil kõigil) ning pühapäeval hakkab Alar vannitoa ventilatsiooni ja lage tegema. Siis juba põranda valamine jne jne jne. Eks vaikselt viskab juba üle see teiste juures pesus käimine. Mis siis, et omad inimesed ja paarisaja meetri kaugusel, omas kodus on asi ikka teine.

Hakkasime leiutama ka väikest terrassi suure kolme astmega välisukse ette. Kuna toas tõusis põrand päris palju ning seega ka uus välisuks on vanast uksest oluliselt kõrgemal, oli trepist käimine suht sant tegu ja ma korra suutsin end ikka siruli ka heita. Nüüd on selline mõnus lai trepp ja väike terrassike välisukse ees ja saab ikka julge sammuga uksest välja astuda. Materjaliks kasutasime kõike, mis vähegi üleliia vedeles. Natuke peame aga juurde ostma, et saaks lõpuni tehtud, sest praegu on natuke poolik veel. Nii et meid ootab ees tegelikult väga töine nädalavahetus. Eks ole näha palju siis sellest kõigest tehtud saab.

Varsti tuleb Palamusel laat ning selle aja võtame kasvõi vägisi tööde arvelt, sest me pole sel suvel ühelegi laadale saanud. Kuna see on meile lähedal ning oleme igal aastal Palamusel käsitööd ostmas käinud, teeme seda kindlasti ka sel aastal. 

Pildil minu vend meie suure kuusepuuga.