Oct. 25, 2017

Oma kodu 9

Meie vahepealne aeg oma kodu loomisel on möödunud tegelikult päris asjalikult. Oleme jõudnud punkti, kus meie esimese korruse ehitus hakkab lõpusirgele jõudma- uskumatu, kas pole?

Nagu teada, on see duśiruumi ehitus veninud nagu tatt- kord pole meil aega, siis meil pole raha, siis on perekondlikud kohustused ja siis on vaja puhata. Eks see ole valikute küsimus, kuid elu peab elama ka väljaspool ehitustöid. Nüüd on kiire oktoober mööda saadetud ning paralleelselt käimiste ja tähistamistega oleme jõudnud punkti, kus me saame lõpuks päris oma kodus, päris oma duśi all käia!!! Ma poleks eluilmaski osanud arvata, et see tunne nõnda eriline võib olla- lihtsalt tulla pesemast rätik ümber ja olla. Ei mingit riidesse toppimist ja koju sõitmist. Omamoodi on ka kahju, sest see rändamine Alari vanemate ja oma kodu vahel oli ka natuke vahva, kuid jah- nii on ikka kõikse parem.

Duśiruum nüüd päris valmis ka muidugi ei ole, kuid pesta juba saab ja see on põhiline. Mis siis ära tehtud sai? Peale seda, kui kips oli seinas ja maas, algasid pahteldustööd. Siis sai lihvida ja jälle pahteldada ja jälle lihvida. Seejärel läksid seina ja maha igasugu möksid niiskuse jms tõrjeks/kaitseks ning siis hakkas Alar duśinurka ning põrandat plaatima. Seejärel sai vuugitatud ning läks seinte ja lae värvimiseks. Kruntvärv alla, õige värv peale ja nõnda sai meie duśiruumist helepruuni-valge tooniga ruum. Hetkel on Alaril pooleli tasapinna tegemine, tahtis ise, las teeb siis ise, selline osav ta mul kord juba on. Köögi tasapind sai võimas, miks peaks vannitoa oma siis kehvem olema. Mees teab mis teeb! Olen tema üle nii uhke. igatahes, ootab duśiruum hetkel siis tasapinna järgi ning samuti on vaja panna veel ülejäänud 5 valgustit (üks on paigas, sest poes rohkem ei olnud! Lubati tellida, we'll see) ning põrandaliistud jaaaa pistikud seina, kui taspind on paigas. Ehk siis sellist trikitamist seal veel omajagu on, kuid põhiline funktsioon- pesemine, on olemas.

Samuti sai paika pesumasina veevoolik ning äravool ning kõik vajalik kraanikausi jaoks, nüüd on vaja lihtsalt tasapinda, kuhu peale valamu panna. Üldiselt esimest korda oma kodus pesu pesta oli ka omaette elamus. Nora polnud meil varem pesumasinat näinud ( paari kuusena nägi, aga siis teda ei huvitanud) ning nüüd haukus selle peale, nagu rahva vaenlane. Igatahes, kes nüüd meile külla tuleb, siis meil on ikka täitsa eurokas maja juba, polegi enam päris maakad. Ennast saab pesta! Potile saab! Pesu saab ka pesta! Meie elu muutus ikka kordades mugavamaks.

Kui duśiruum saab nüüd lõplikult valmis, siis on vaja veel ülejäänud maja seinad ja laed pahteldada ja lihvida ning värv peale panna. Talad vaja üle õlitada ning ongi esimene korrus valmis. Mõelda ju võib, et kah asi see pahtli lihvimine :D No jah, ma juba kujutan ette, milline tolmuvabrik sellest tuleb.

Nädalavahetusel on mul plaanis ilusa ilma puhul aias toimetada. Lehti vaja riisuda ja kuna ma saan ja tohin kõike hetkel teha mõistuse ja mõõdukuse piirides, siis tuleb ka ema külla, kellega koos toimetada saan. Teeks need peenrad ja potid ja värgid-särgid korda, siis ei ole kevadel beebi kõrvalt nii palju vaja jamada.

Pildil siis valmimisjärgus duśiruum eelmisest nädalast. Kui tasapind paigas ning liistud ja valgustus samuti, lisan pildi kogu kompotist :)