Feb. 18, 2018

Ämmaemand ja ilusalongi külastus

Üle mitme kuu oli mul taaskord ämmaemanda visiit plaanis. Jah, tõsi küll, loen siit ja sealt, et ikka korra kuus ehk iga 4 nädala järel võiks/peaks ämmaemand raseda üle vaatama, siis meil kliinikumis miskipärast käivad asjad teisiti. Ja jumalast hea, et käivad teisiti, sest ma seal sagedamini käia ei igatse. Iga kord tulen vastuvõtult mingite lollakate mõtetega koju. Ega seekordki teisiti polnud. Mis siis viga?

Tegelikult viga ei olegi miskit, või noh, võibolla on ka, ma veel ei tea. Igatahes viisin hommikul uriinianalüüsi ning jäin vastuvõtu aega ootama. Vastuvõtul oli võõrkeelne tudeng ja ämmaemand, kes siis üheskoos mind mõõtsid ja kaalusid ja kuulasid lapse südametoone, mõõtsid vererõhku ning olid valmis kuulama mu kaebusi, mida mul ei olnud neile esitada. Selgus, et raseduse algusest peale on emaka põhja kõrgus (epk) olnud nädalatest veidi eespool. Ehk siis kui on näiteks 16.nädal siis epk võiks olla ka 16-17 cm. Kui on vähem, on laps kasvust maas, kui on rohkem ,on laps kasvust ees. Igatahes oli mul vastuvõtul nädalaid täis 28 ja peale ning epk oli 30. Seepeale arvas ämmaemand, et võiks ultraheli lapse mõõtmete teada saamiseks teha raseduse 35.nädalal, et otsustada, kas sünnitan ise, kutsutakse sünnitus esile või tehakse keiser. No minge perse. Ei tohi mulle selliseid asju öelda. Samuti ei jaga ma biiti selles osas, kuidas siiani laps oli mõõtudelt ultrahelis kogu aeg nädalatest hoopis MAAS, mitte ees? ei noh, las uurivad, tore on, aga see ladus minu kupli alla loomulikult palju igasuguseid- no ikka igasuguseid!-mõtteid. Ehk siis 35.nädalal ootab mind uh ees, et hinnata lapse suurus ja siis otsustavad.

Kaalu olen juurde kogunud 28 nädala jooksul 3,1kg tänahommikuse seisuga. Olematu kogus. Veresuhkrud on korras olnud, nii hommikused paastusuhkrud kui ka toidujärgsed suhkrud. See on suurim abi, mida ma lapse ja enda huvides rakendada saan ja nii me kahekesi koos tasapisi kasvame, tibu ja kõht käsikäes. Analüüse vaadates selgus, et neerud on mul natuke suhkurt läbi laskma hakanud, ehk siis oli analüüsides väike kogus glükoosi, mis toitumisnõustaja ning ka günekoloogi poolt ei pidavat olema mingi murekoht, vaid asjade käik ning oluline on jälgida ikkagi suhkru väärtusi eelkõige verest (mis on õnneks korras!). Vereanalüüs oli korras, võtan nüüd lisaks D-vitamiinile ka lihtsalt C-vitamiini juurde. Vajadusel Paracetamol ja No-Spa, kui peaks nüüd tõesti vaja olema. Kõht kisub viimased nädal aega väga aktiivselt toonusesse, kuid hetkel on asi hingamise, jooga ja pikali minekuga veel kontrollitav.

Ühesõnaga- visiidi kokkuvõte: tubli oled olnud! Laps on terve! Südametoonid on ilusad! Kaalunumber on väga ilus! Emakas kasvab veidi kiiresti! Vaatame kas sünnitad ise või lähed keisrile! No davai. Nüüd ma kulgen siit siis edasi järgmise ämmaka visiidini ja siis on mul juba vast rohkem küsimusi ning loodetavasti saan ka rohkem vastuseid, sest lähen seekord hoopis teise ämmaemanda juurde :) 35.nädala ultraheli teeb mulle mu oma arst ja siis saame üheskoos juba kõik läbi arutada ja otsustada. See ühtlasi koputab mulle kuklale, et varsti on aeg sünnitama hakata....

....Appi!

AGA! Reedel olin jälle linnapeal ning seekord hoopis teiste plaanidega. Nimelt tõi Jõuluvana abiline Alar mulle jõuludeks salongi ILULAEGAS kinkekaardi, kuhu ma siis uhkelt reede hommikuks omale näohoolduse ning kulmude ja ripsmete värvimise koos modelleerimisega ära bronnisin. Salongis võttis mind vastu kosmeetik Triinu, kes osutus ülemõistuse toredaks inimeseks. Tegi mulle näole teemantlihvimise, mis on minu meelest ülivinge ja mu nägu on reaalselt nagu beebi pepu (et nagu pehme on nahk). Muidu oli naha kuivuse tõttu mul nägu pidevalt nahaebemeid täis ja pisut krimpsus. Peale teemantlihvimist tegi ta mu kulmud ja ripsmed korda ning seejärel jäin niisutava maski alla marineerima. Tundsin end nagu kuninganna seal! Hoolitsetud ja kasitud. Jäin salongis käiguga igati rahule ning kuna kinkekaardist jäi ka raha üle järgmiste protseduuride jaoks, siis suundun sinna varsti ka tagasi. PS! Rasedana selliseid pikali-asendis protseduure üldse ei soovita, mul ikka pea huugas täiega ringi vahepeal ning selg väsis, kuid Triinu oli igati abivalmis ja lasi mul seal ringi seigelda vahepeal, et end turgutada.

Pärast hoolitsust sain kokku sõbranna Sandraga, pläkutasime juttu ja leppisime järgmiseks nädalaks mõned plaanid kokku. Seejärel läksin CHI restorani sööma, käisin veits poodides, ostsin Alarile üllatuse, käisin toidupoes ning sõitsingi koju tagasi. Praegusest nädalavahetusest kirjutan järgmises postituses, sest ka see on üle aegade hoopis teistsugune ning samuti ootab ees veel postitus kogu titenänni osas, mis ma kõik kokku olen varunud ning mida veel valmis osta on vaja #lapsedoneluõied#kogurahatiteasjadele#rikkusonsuhtelinemõiste