Mar. 29, 2018

Oma kodu 10

Seda kodu- ja ehitusjuttu ei ole siin blogis nüüd liialt pikalt juba nähtud, täna parandan selle vea ning jagan teiega meie tegemisi ja toimetusi kodu kallal. Tõsi, meil oli päris pikalt ka ehituse teemal paus, sel lihtsalt põhjusel, et Alar ehitas minu vanemate kodus ning ei jätku seda aega igale poole võrdselt ning teiseks seetõttu, et rahaliselt oli see ettevõtmine meil piiritletud. Küll aga tulime oma raskustest välja ning nüüd saame teiega jagada uut projekti, mis jõudis kaks nädalat tagasi lõpule.

Nimelt meil on nüüd MAGAMISTUBA! Wau! Tõesti, see on imeline tunne, sest me oleme seda päris päris päris päris oma pesa ikka ilmatuma kaua oodanud ning seda ootust ei teinud lihtsamaks ei kass, koer ega minu haiglaselt varajane hommikune ärkamine (ja seda ainult nädalavahetuseti Crying). Alar oli poolteist nädalat mul kõrges palavikus gripiohver ning pärast seda ka korralikus hingamisteede põletikus, kuid see ei takistanud hullukest ehitamast. Nädalaga sai igatahes magamistuba algusest lõpuni valmis. Küll aga- magamistuba ei asetse meil plaanipäraselt teisel korrusel, vaid hoopis esimesel. Miks?

Sest kalkuleerisime mis me kalkuleerisime, ülemise korruse väljaehitus pooleteise kuuga ning ühe mehe poolt ning piiritletud raha eest kujunes võimatuks. Vahetada olnuks vaja kõik sarikad ning kes see ikka hiljem tahab katust loodi hakata ajama magamistoa talade järgi? ei aitäh. Ainuüksi puitmaterjali kogus oleks meil maksma läinud eelarve, mis oli mõeldud kogu toa ehituseks ja viimistluseks. Seega ühel päeval olin ma ahastuse äärel, mõtlesin mis ma mõtlesin, võtsin paberi ja pliiatsi ning hakkasin magamistuba planeerima esimesele korrusele söögitoale plaanitud ala asemele. Ja teate mis! Tulemus sai super. Justkui olekski algselt nii kõik mõeldud.

Peale tööd tuli Alar koju, asetasin talle õhtusöögi lauale koos oma kritseldustega ning mõne minuti möödudes oli Alar juba põrandal koos teibirulliga, vedas jutte põrandale, et piiritleda ära minu poolt ette antud magamistoa joonis. Paari päevaga oli trepp lahti võetud ning kuurialla hoiule viidud, lagi uuesti kokku lapitud ning algas töö karkassiga. Kuna tegemist on siseseinaga siis läksime lihtsama ja soodsama idee järgi ning otsustasime metallkarkassi kasuks, kips seina, vill vahele ja uus kipsikiht peale. Meie õnn, et tollesse maja seina sai läbi pikkade arutluste siiski ka aken ette pandud, sest nüüd on meil ikkagi magamistuba koos aknaga. 

Ehk siis kolm põhiseina oli püsti, vaja oli vahele teha siis lisaks vahesein. Mõeldud- tehtud. Laetalad sai puhastatud ning linaõli ja pigmendi seguga töödeldud tumepruuniks. Lagi sai lumivalge ning seinad helehallid. Tuppa sai uus mööbel (riidekapp ja kummut) ning Alar nikerdas ise teha voodile esipaneeli ning jalad, põhjana kasutasime oma olemasoleva voodi põhja sõrestikku (olemasolev voodi täies mahus ei oleks mahtunud antud toa nurka, sest sentimeetrid olid loetud elutoas oleva terrassiakna tõttu). Põrand oli eelnevalt juba töödeldud linaõli ja pigmendi seguga, seega vaja oli vaid liistusid. Samuti oli töödeldud palkseina osa, juurde läks vaid köis (mis on rõvedalt kallis?!?!). Ehituse ABC-st leidsin ka sobiva lambi magamistoa lakke. Titevoodi oli eelnevalt juba olemas, ootas vaid tuba, kus see kokku panna. Mustvee ehituspoest skoorisime veel ruloo ning nüüd on vaja veel sobiv peegel kuskilt leida, idee poolest valge raamiga ja sellise, mida ei peaks seina kinnitama vaid mis jääks põrandale toetuma.

Imede ime, aga meie elutuba muutus selle vaheseinaga hoopis SUUREMAKS. Meil on nüüd tõesti ruumikas elutuba koos kamina ja suure terrassiaknaga. Avar köök ja ruumikas vannituba. Hetkel tegeleb Alar koridori viimistlusega. Vaja on veel pahtel lihvida ja värv peale laduda. Nädalavahetusel plaanime vankrikomplekti koju tuua, seega ehk selle nädala lõpuga saab lõpetatud ka koridori remont. Siis on meil kolm osa majast päris valmis- magamistuba, koridor ning vannituba (vajab liiste põrandale veel). Siis on meil endiselt pahteldada ja värvida veel elutoa ja köögi osa ning meie maja esimene korrus ongi päriselt valmis. Seda KAS ja MILLAL me üldse hakkame teist korrust valmis ehitama, näitab aeg. Vahepeal võtame vaevaks korda teha hoopis fassaadi ja katuse.

Meie oleme magamistoa tulemusega väga rahul. Täpselt sellisena me seda ette kujutasime, küll mitte esimesel korrusel, kuid siiski. Ilus ja armas ning tegelikult väga ruumikas.