Oct. 16, 2016

TOILA SPA

Eelmisel nädalavahetusel sai ema, vanaema ja sugulasega käidud Toila SPA-s lebotamas ning ema ja sugulase sünnipäeva paralleelselt tähistamas.

Nagu ette kujutada võite, siis eks see ida pool üks paras Venemaa saba ole. Keeleliselt oli tohutult ja oodatust rohkem probleeme seetõttu, et ise gaseeritud/gaseerimata veest ei saadud aru. Kui oma suu vene keeles lahti teha siis loomulikult kõik lahenes.

Iseenesest SPA kompleks kui selline oli minu kui esmakülastaja jaoks väga meeldiv. Interjöör ja maitsekus on omaette jutt, kuid mind hämmastas hotelli ja veekeskuse PUHTUS. Pärisel ka, see koht oli tohutult puhas. Kogu kompleks oli vaipkattega ja seejuures plekivaba- koridorid, söögisaal, restorani osa- kõik oli vaipkattega. Veidi purjakil olles ja sokkes oma tuppa vapralt marssides jäid need sokid ka valgeks. Ma küll vähemalt kolm korda nädalas meie kodu koristan nii tolmuimeja kui mopiga kuid sokid ikka määrduvad. Ja kujutage nüüd ette kui üks totakas marsib valgete sokkidega hotelli ühest otsast teise nõnda, et need puhtaks jäävad? No siis peab see põrand ju ometi tõesti puhas olema. See selleks.

Termide osa oli mõnus, saunad kõik toimisid ning olid igati nauditavad. Pakutavatest teenustest nii palju et vanaema võttis lümfimassaazi, mis talle väga ei meeldinud ning selle koha pealt ma jään vastuse võlgu mis seal siis vajaka jäi. Sugulane võttis Tai massaazi ning sellega samuti ta rahule ei jäänud- põhjuseks kas siis see, et lihtsalt liiga negatiivse suhtumisega, või ei käinud massööril temast jõud üle või oli see Tai massaaz tema jaoks lihtsalt liiga rough. MINA aga võtsin apelsinimähise koos näohooldusega ja no andke või peksa, aga see 37 euri maksev teenus oli igat senti väärt! Lähemalt siis:

See apelsini-soola möks määriti seljale, jalgadele, ringi pöörates uuesti jalgadele, kõhule ja rinnale ning kätele. Arvasin, et mind möksitakse lihtsalt kokku ja rullitakse rätikute sisse ootama oma aega aga ei, see kõik käis läbi mõnusa massaazi ning iga minut üha enam tatti suust voolas, sest see oli lihtsalt nii mõnus ja lõõgastav. SIis kui kogu kere pind oli läbi muditud siis tõesti keerati mind rätiku sisse rulli ja tehti siis näohooldus, mis oli samuti põhjalik ja väga nauditav. See tõenäoliselt on üks suur põhjus miks ma sinna juba õige pea uuesti tagasi minna tahan ning seekord ka abikaasa võtaks kaasa.Peale seda möslamist apelsini-soola möksiga arvasin, et viimnegi jume on maha nühitud aga kae imet! Olin hoopis oluliselt jumekam peale protseduuri- ehk siis surnud nahk sai maha ning alles jäänud nahk sai elujõudu ja turgutust- loomulikult olin ma ka äraütlemata siidise nahaga. Igat senti väärt ma ütlen!

Õhtul veetsime aega restorani poole peal kus oli ka esinejaks üks naisterahvas, vene nimega, ning üllatuseks laulis ta kogu õhtu eestikeelseid laule. Aktsendi üle ma ei hakka norima, sest eelkõige annan ma talle au selle pingutuse eest eesti keeles laulda, kui emakeel on vene keel. Veetsime väga toreda õhtu.

Toitlustusest nii palju, et õhtusöögiks võtsime buffee variandi ning selle 12 euri eest sai võtta kõike nii palju kui ise tahtsid ning valik oli väga hea. Mina kui kalasõber sõin muidugi lõhet näost sisse, valikus oli ka palju magusat ning üllatavalt lai puuvilja valik. Hommikusöök oli samuti väga laia valikuga, eraldi oli tekkinud ka niiöelda lett kus tädi värskeid pannukaid teha vorpis. Best morning ever!

Ehk siis TOILA SPA-sse tasub kindlasti minna ning proovida erinevaid protseduure ning mina omalt poolt kiidan endiselt ja jätkuvalt seda apelsinimähise värki! Lisaks on Toila ja selle ümbrus ning mereäärne ala väga ilusad, et veeta üks kaunis nädalavahetus pere või kallimaga.

http://www.toilaspa.ee/et