Nov. 7, 2016

Uskumus poolvääriskividesse

Poolvääriskivid on ajaga üha popimaks saanud. Uskumine nendesse on selline, huvitav...? Jah, mina arvasin ka et on tobe, väga nendest kividest ja asjadest ei uskunud ega lootnud.  Ometigi seisavad mu kapi peal erinevad vääriskivid, mida ma tobedal kombel ikka kord nädalas voolava vee all pesen ja valguse kätte laadima panen. Ma ei ole täheldanud, et need kivid minu elus midagi muutnud oleks, kuid omal kummalisel moel mulle meeldib siiski seda "rituaali" jälgida, omamoodi usk mul nendesse on, ning oma teatud mõtted ma nende poole suunan.

Varasemalt olin emal ning sugulasel neid kive näinud, ise olin kristallihaljad.ee lehel mõned korrad surfanud, kuid omale soetanud ma neid ei olnud. Pidasin seda kõike tobedaks ja veidraks. Aga mida aeg edasi, seda rohkem ma sellele mõtlesin ja omamoodi kire sellest leidsin. Paljugi muutis minus ka üks patsient, kes oli üks mu esimesi enmg kabinetis. Sellest on nüüd aasta jagu möödas ning umbes täpselt nii kaua need kivid mul ka küünla kõrval pesitsenud on. Tollel patsiendil oli lihvitud roosast kvartsist käekett ja kaelas üks rohekas kivike, mille kohta ma siis somehow huvi tundsin.  Käeketti põhjendas ta sellega, et kuna elus olid ärevad ajad, tõi see keti kandmine tema sisse justkui rahu ning kuna hiljuti oli diagnoositud viljatus, kandis ta kaelas akvamariini. See, kui palju sellest kivist nüüd kasu on olnud, ei oska öelda. Kuid omamoodi idee võtsin ma sellest kinni.

Minu kapil on siis ROOSA KVARTS, mille omadusteks on armastus, harmoonia, suhted, eneseväärtustamine. AKVAMARIIN, mille omadusteks rahu, meditatsioon, tasakaal, tõde, suhtlus, tervendus. MÄEKRISTALL, mille omadusteks  puhastus, kaitse, tervendus, energia ja tasakaal ning  AMETÜST, mis peaks looma siis harmoonia, rahu, selguse, olema kasuks heale unele ning looma kaitse ning arengu. Vot nii. Selline loetelu siis minu kivikestest. Igapäevaelus on minu koduvõtmete küljes lihvitud roosa kvarstiga võtmehoidja ning mustematel päevadel ripub kaelas roosa kvartsiga ripats. Midagi see mulle annab, aga selle toimet seletada ei oska.

Kas ja kui palju neist kasu kapil olevatest lihvimata kivikestest kasu on, ma ei oska kommenteerida. Minu elus nad mingit muutust ei ole toonud, kuid on tore vahel millessegi taolisse uskuda. Nii et kui huvi, siis internet on täis igasuguseid lehekülgi kus pakutakse kõikvõimalikke vääriskive, omalt poolt soovitad kristallihaldjad.ee lehekülge.