Nov. 22, 2016

Muutuste rajal

Ühe asjaga alustasin ma laupäeva hommikul, teise asjaga alustasin ma täna. Kõik selle nimel, et minu tervis oleks parem, kaasates sellesse mõtted tervemast tulevikust.

Need , kes minuga juba pikemalt tuttavad on ja rohkem aega koos on veetnud teavad, et olen totaalselt sõltuvuses ninaspreidest. Mul lööb ühel hetkel nina kinni ja siis peab olema sprei käepärast, et siis sellest üle saada. Ma olen meeletu summa panustanud apteeki igasuguste Otrivinide ja Xymelinide ja asjade peale. Asi pöördus hullemaks, kui suve hakul ravi alustasin. Ühe ravimi harva esinevate ja kahjuks minule avalduva kõrvaltoimena on ninakinnisus. Siis läks asi jah päris käest ära. Teadsin, et tegelikult peaks võõrutama hakkama, sest muidu pole mu nina sisekliimast midagi enam järgi. Rääkisin sel teemal veel kolleegiga ja tema kaasabil võtsin vastu otsuse mitte enam kasutada. Nii ma siin siis piinlen alates laupäevast. Esimesed päevad oli totaalne kaos, sest õhk üldse läbi ei käinud, esmaspäeval ostsin meresoolalahuse Humer ja selle toel olen tänaseks juba päris okei seisus. Tänane öö oli ka esimene hästi magatud öö. Usun, et edaspidi läheb ka ainult paremaks. Soovin soetada ka inhalaatori, millega siis praegusel ajal natuke turgutust saada limaskestale ja samuti haiguste perioodiks ning tuleviku mõttes on seda lapsele nii või naa vaja.

Teiseks siis otsisin täna meilboxist välja kunagise toitumiskava. Kuna toitumine on nii logisev ja see isu on nii nagu ta on, siis arvasin, et ehk ettekirjutuste põhjal on asjal veidi jumet. Otsustasin, et alustan homsest, aga tegelikult alustasin juba täna pärastlõunast! Toitumiskavas on siis neli põhitoidukorda- hommik, lõuna, õhtuoode ja õhtu ning lisaks kaks vahepala, üks hommiku ja lõuna vahel ning teine lõuna ja õhtuoote vahel. Mu lootused on päris laes ja käisin peale tööd ka juba toidupoes nimekirja alusel, mida mul vaja on. Koguseliselt mõeldes saan ma poes kulutatud 23 euri eest süüa 5 päeva. Toitumiskava on lihtne, tervislik, soodne ning seal juures toitev. Poes on lihtne käia, sest kõik on teada mida osta. Kunagi tegi selle kava mulle Marek Kalmus ja meeldis kõigist teistest kõige rohkem, seega proovin nüüd algust teha uuesti ja eks ole siis näha, kuidas läheb. Hoian kursis.

Selleks ajaks kui Alar on kodus, pean natuke asju läbi mõtlema nii et tema saaks korralikult kõhu täis ja samas et minu kava siis üle võlli ei läheks. Põhi point kaval ongi see, et toidukordadest kaob kõik ebavajalik ja vähese toiteväärtusega, lisandub regulaarsus, LIHA!, täis kõht ja seega ka rohkem energiat.

Täna olen siis söönud kavast vahepala, õhtuoote ning varsti teen tänase trenni ära. Siis ootab mind veel õhtusöök ees. Tänaseks õhtusöögiks on siis kanahakkliha kotletid ja toorsalat, mineraalvesi ja õhtu jooksul on lubatud ära süüa üks suurem õun (kui ma tahan). Kanakotletid tegin ma juba natukese aja eest valmis, et peale trenni mässama enam ei peaks. Tegin neid esimest korda elus. Eks siis pärast ole näha, kas süüa ka kõlbavad.