Jan. 13, 2017

Leidsin võlu tervislikust joogist

Lubatud eilne postitus ei tulnud eile, sest mu läpakal ei ole endiselt toimivat funktsiooni. Alar mässab sellega täna edasi ja ehk siis saab lõpuks ometi asi jonksu. Aga tahtsin peatuda teemal smuutid.

Väga laialt on liikvele läinud detox programm ja otsustasin ka sellest osa võtta. Boostyourself pulbritega ma siiski kaasa ei lähe, vaid teen naturaalsetest toiduainetest omale puhastavaid smuutisid. Esialgne plaan on õhtul mõni tund enne magama minekut üks smuuti ära juua, sellel kõige isurohkemal ajal,vältimaks igasuguse jama sisse söömist. Eile küll aga asendasin ma vahepala ka ühe smuutiga ja see oli uskumatult toitev. Printisin omale välja hulganisti erinevaid retsepte ja neist kolme olen nüüd proovinud, kahte sorti endale ja ühe magusama variandi tegin Alarile.

Proovisin ära õuna-spinati smuutiOsutus arvatust palju meeldivamaks! Blenderisse läks siis pool rohelist õuna, südame eemaldasin, koore jätsin peale. Siis üks korralik peotäis spinati lehti, klaas vett, poole sidruni mahl ja teelusikatäis mett, pool avokaadot. Kompott iseenesest oli suht selline...muru maitse, kuid sidrunimahl jättis väga mõnusa järelmeki ja mulle tõesti see meeldis. Sama smuutiga asendasin siis eile ka oma vahepala.

Alarile tegin eile õhtul vaarikasmuuti: Blenderisse läks pool klaasi külmutatud vaarikaid, üks banaan, klaas vett ja pool apelsini. No selle maitse oli muidugi väga hea võrreldes spinati mögadega, mõnus värske aga siiski joomiseks Alarile, sest minu plaan on puhastuda ( kuigi see on siiski ka tervislik).

Proovisin eile õhtul endale teha ka pirni-spinati smuuti, et tööle täna kaasa võtta, kuid poole tunniga hakkas see külmikus värvi muutma, seega sai selle ka Alar ilusti ära juua, endale tegin hommikul tööle kaasa värske. See smuuti on sisuliselt sama mis õuna ja spinatiga, õuna asemel läks üks pehme pirn lihtsalt, kogu lugu.

Tänaseks tööle tegin kaasa ananassi-spinati smuuti, kuhu lisasin värske ananassi tükid (ca poole klaasi jagu), peotäis spinatit, klaas vett ja pool banaani. See saab mul koos müslibar'iga siis ilmselt täna lõunasöögiks. Maitse on okei, aga järgmine kord lisan kindlasti ka natuke sidruni või laimi mahla lisaks, sest ananass väga tugevat maitset ei avalda ja pigem on ta selline...õrna maitsega vedel jook.

Sellise smuutitamisega plaanin jätkata kogu jaanuari kuu. Kui jääb harjumus külge, jätkan muidugi pikemalt. Eesmärk on tarbida õhtul viimase vahepalana smuutit ning mitte asendada sellega põhitoidukorda. Tänane päev on erand, sest sellest saia ja hotdogi nosimisest tööl lõuna ajal on natuke kopp ees. Ees ootab veel palju erinevaid retsepte mida juba põlen katsetada, kuid üks retsept päevas. Smuutide sisse panen värskeid toiduaineid ja vaarikad-mustikad on külmutatud versioonis. Osadel retseptidest on lisatud ka seemneid ja kaks retsepti on mul vars-selleriga ja peterselliga, seega tõotab tulla põnev! 

 

Võib-olla on kellelgi sellest ka natuke abi:

http://www.prevention.com/food/smoothie-mistakes