Feb. 1, 2017

Uus tee parema mina-pildini

Tere!

Selles rubriigis on tükk aega nüüd vaikus olnud ja tahaksin teiega jaga oma väikest ettevõtmist kaalulangetamise teemal. Kuna tänaseks on esimesed väikesed edusammud tehtud, siis julgen sellest ka rääkida.

Nimelt siis liitusin Fitlapi programmiga ning täna on käimas kuues päev. Ütlen kohe ära, et olin alguses väga skeptiline ja pikka aega mõtlesin et liitun ja siis jälle mõtlesin et ah proovin ikka iseseisvalt, kuid kahjuks see isepäisus ei viinud mind mitte kuhugi peale näljatunde ja ühe kilo lisandumiseni. Nii et pika mõtlemise peale otsustasin enda jaoks selle asja ette võtta nii nagu kord ja kohus.

Mis mulle Fitlapi juures meeldib? Tohutu retseptivalik, milles olevaid koostisosi saad vastavalt ette antud valikule veel omakorda muuta. Hüvasti üksluine kanafilee-juurikad-kodujuust. Valikuid on lihtsalt nii tohutult palju ja retseptid on väga maitsvad, mida senini kasutanud olen. Toitumiskava vaadates söön ma kordades rohkem kui varem, kuid toit on puhas ja maitsev. Muidugi natuke mässamist on grammipealt kaalumisega, kuid kokku tehtud toit ja selle kogus on lõppkokkuvõtteks täpselt piisav, et kõht oleks täis, kuid mitte ägisemiseni.

Kavatsen selle kavaga jätkata täpselt nii kaua kuni olen oma kaaluga rahul ning sealt edasi jätkub fitlapi kasutamine kaalu säilitamise eesmärgil. Samuti saan seda kasutada raseduse ja imetamise ajal, sest ka nendele olukordadele on spetsiaalsed kavad olemas, et kõik vajalik toidust kätte saada.

Täna on kuuenda päeva hommik ja esimene kaalumine. Kartsin nii väga. Ühest küljest seda et äkki on juurde tulnud, sest söön ju rohkem, samas söön tervislikult. Teisest küljest kartsin et kui ka on maha läinud, siis a 100g või nii (muidugi ka see oleks saavutus). Kuid tegelikult vaatas mulle hommikul kaalu peal vastu -1,2kg kaalukaotust viie päevaga ja Fitlap teenis kogu täiega minu usalduse ja kindlustunde.

Minu suurim toetaja on minu abikaasa, kes teeb seda kõike minuga aktiivselt kaasa. Küll mitte kava järgi, kuid tervislikud toiduretseptid saavad ka tema taldrikule. Meil on kokkulepe, et kui mul on esimesed 5kg maas, siis on tema minuga pundis ja lähme koos edasi. Teine tugipunkt on minu kolleeg Sandra, kelle õlale saan oma mureküsimustes ja nõu saamise osas alati toetuda. Selline tugi on sedalaadi ettevõtmises tegelikult väga oluline ja ma olen nii rõõmus, et ta mul olemas on. 

Kava järgi toitumine nõuab väga suurt tahtejõudu ja distsipliini, seega lasin alaril kodus kõik üleliigse ära süüa :D (kõik magus mis oli kokku tassitud). Toidupoes käime nimekirja alusel, mille fitlap ise koostab, seega ka seda peavalu mul ei ole. Tundub, et isegi kokkuhoidu on võimalik teostada kava jälgides. Näiteks viie päeva toiduvarud ja kuhjaga köögivilju saime prismast ca 50 euroga. Tavaliselt oli see meie ülepäevane poearve, sest kärus oli kõike muud rohkem kui puhast toitu ennast. Vot nii.