Feb. 22, 2017

Kaalulangus ja toitumine

Olen nüüd peaaegu, et kuuaega tegelenud Fitlapiga. Põhiline küsimus sel teemal on see, et kas ma üldse midagi söön, kui kaal nii ruttu langeb. Jah, söön küll, ja väga palju söön, ja väga head toitu söön. Mõni arvab, et treenin end hulluks, kuid ei. Mõõduka koormusega treening 3-4 korda nädalas pluss nädalavahetustel maja kallal toimetamine ning nii ta läheb. Mis siis kuu ajaga muutunud on? Suhtumine toitu- eriti puhtasse toorainesse. Kaal on muutunud : -7,9kg ning välimus on muutunud, kehalt on kokku kadunud 14 cm. See on päris ilus saavutus ning siit edasi saab minna ainult paremaks. Usun, et pilt räägib enda eest.

Selge on see, et toitumise korrigeerimiseta tulemusi ei tule. See on mulle nüüd puust ja punaseks selgeks saanud. Oma silmaga ju näen, kuidas ainuüksi toitumine minu keha muudab, mida see minu enesetundega teeb ning kuidas päevast energiataset mõjutab. Varem arvasin, et kui ma palju trenni teen siis sellest piisab. Tegelikult piisab õigest toitumisest, trenn on vaid asja kiirendav tegevus ja aitab keha kaalulanguse ajal trimmi saada, et midagi üleliigset kuskilt lötendama ei jääks.

Tahtsin Teile tutvustada mõnda oma lemmikrooga Fitlapi retseptivalikust. Mul on välja kujunenud oma teatud lemmikud, mida ma iganädalaselt söön ning mille juurde katsetan siis uusi ja proovimata maitseid ja roogi. Selge on see, et menüüs ei sisaldu enam suhkurt, poolfabrikaate, magusaid jooke ning räpstoitu.

Üheks minu suurimaks lemmikuks on kujunenud kana-kookose supp. See sisaldab riisinuudleid, śampinjone, kanafileed ja kreemjat kookospiima- yummmm. Valmistamine on lihtne ja kiire, maitse on super hea ning täidab kõhu korralikult ära.

Teiseks lemmikuks on broileririsoto. See sisaldab kanafileed, paprikat, pruuni riisi, aprikoosi, küüslauku, sibulat ja tśillikastet. Selle valmistamine võtab natuke kauem aega, kuid mina kui suur aasiapäraste maitsete armastaja saan sealt paraja naudingu ning samuti on väga täitev.

Kolmandaks lemmikuks magustoidu vallas on jäätis. See sisaldab banaanimaitselist proFeel kohupiima ning apelsini ja kookoshelbeid. Originaalretseptis on kasutatud lisaks apelsinile ka kiivit, aga kuna ma eriline kiivi armastaja pole...siis jah. Asendan kiivi etteantud koguse apelsiniga. Puhastan apelsini ära ja panen blenderisse, niiöelda püreestan ära ja segan kokku kohupiimaga, kui mass on ühtlane siis lisan kookoshelbed ja hoian sügavkülmas ca tunni. Siis on parajalt tahkunud. Võimalus on ka muidugi panna apelsinitükid sügavkülma ja külmutatuna siis blenderis koos kohupiimaga ühtlaseks massiks lasta ja koheselt süüa. Mulle see esimene ja omamõeldud meetod meeldib rohkem.

Üks lemmik on veel. Kanapasta avokaadoga. Sisaldab täistera makarone, kanafileed, küüslauku, paprikat ja avokaadot. See on sedasorti retsept, mida ma tihti ei tee, sest tean, et mul tekib mingil hetkel avokaado vastu blokk. Aga nädalas korra ma seda retsepti siiski kasutan ning jätan alati lõunasöögiks, sest on väga täitev.

Selline lugu siis toidumaailmast. Kui on küsimusi retseptide kohta, siis olen rõõmuga valmis neile vastama MeieElu FB lehe sõnumites. Ühtlasi saab tutvuda ka meie tegemistega Instagrami lehel https://www.instagram.com/4gnes.k/?hl=en .

MUIDE! Eile kommenteeris üks tore inimene nimega Sille, et kas ma blogiauhindadel ka osalen. Ja pika mõtlemise peale ma registreerisin sinna end ära. Midagi võita ma ei looda, sest mu blogi pole...eriti selline konkurendivõimeline ma arvan, aga see registreerimine sinna oli minu jaoks kui kapist välja tulek. Räägin sellest lähemalt mõnes postituses, kui ise ka natuke rohkem midagi juba tean.