Mar. 14, 2017

Teise ringi peal

Teadavärk, et taaskasutus on väga in praegusel ajal. Mida teie sellest tegelikult arvate? Ma nüüd ei ütleks küll, et jube in on, aga no samas mida mina ka sellest tean mis ja kui palju üldsusele meeldib, kuid kindlasti on see rohkem teemas, kui varasemalt. Igatahes! Minu arvamus on, et siin elus on asju, mille peale ei tasu raisata liialt suurt raha. Samuti olen ma poolt, et kantakse järelturu riideid ja mulle meeldib see vanadest asjadest uute asjade kokku nikerdamine.

Näiteks maja juures toimetades leidsin kuurist vana peeglikapi. Peeglit sellel küll küljes enam polnud ja ka jalad olid suhteliselt plögad, kuid mul tekkis siiski idee, et seda saab ära kasutada tulevases vannitoas. Kuna praegusest korterist me vannitoast muud kaasa ei too peale pesumasina, siis tegelikult on see vana kapp tuunitud kujul täitsa hädavajalik. Lõikasin mädad jalaotsad maha, taldlihvijaga tegin pinnad siledaks, küljes ära lennanud suurema tüki liimisin puiduliimiga külge tagasi ja lihvisin veelkord, et oleks ühtlane. Siis tõmbasin tumeda immutusvahendiga üle ja kapike missugune, kuhu siis tulevases vannitoas panna peale kaks suuremad korvi, ühes wc-paberi rullid ja teise siis misiganes vahendid, äkki isegi mässud. Vot nii. Tahtsin, et meie uues kodus oleks vanu asju ka sees, need loovad hoopis omamoodi kliima. Nii väga tahaks juba, et kõik oleks valmis, mul on see kodu pilt nii ehedalt silme ette maalitud et vaja on vaid tegutseda ja töötada, et oleks mille eest ehitada.

Teise ringi riiete osas olen ma täiega fänn. Ma käin vahel tuulamas kirparitel, sest seal on tõesti vahvaid leide. Samuti olen ma saanud sealt oma elu parimad pusad. Vahel olen ostnud ka lihtsalt kangast, mille olen läbi pesnud ja kokku õmmelnud patjadeks või päevateki aluskangaks jne. Samuti on mul kapis üks väga ilus kleit, millel olid kirparil isegi poe sildid veel küljes ja see 5 eurot selle eest oli lausa natuke piinlik maksta, sest tegemist on kleidiga mis on tõesti pidulik ja korralik.

Jõe Prismas on sihuke pood nagu Sõbralt Sõbrale. Olen sinna ise riideid tassinud niiöelda tasuta äraandmiseks ning olen sealt ise ostnud ka mõned asjad koju. Seal on lisaks riietele suur valik vana mööblit millest saab üli ägedaid asju kokku meisterdada ja samuti neid nipsasjakesi- küünlajalgu, kausse, lampe, vaagnaid jne. Nüüd mul ongi vaja sellele tulevasele vannitoa kapile veel mingid uued nupud vaadata sahtlitele, tahan natuke suuremaid ja eelistatavalt valget värvi, või siis samuti tumepruunid võivad ka olla. Minu arust sellised komisjonipoed on äraütlemata toredad kohad. 

Lihtsuses peitub võlu. Või mis?