Oct. 18, 2016

Mis inimeste peas toimub?

Elu pole iseenda leidmises vaid iseenda loomises. Muudkui mõtlen ja mõtlen sellele lausele ja jõuan järelduseni, et inimesed loovad endast juba eos koletise. Ma pole suurem asi eeskuju ja veelvähem on minul õigust kellegi üle kohut mõista. Ma ei ole suurem asi alkoholi pooldaja ja väga ei pea inimestest, kes selle meelemürgiga piiri pidada ei suuda- kuid kõige selle taustal püüan võtta inimest siiski inimesena ning vaadata mööda tema pahedest.Võtan selle kokku pikalt ja laialt tänase sündmusega.

Käisin täna peale tööd toidupoes eesmärgiga osta kõik vajalik homseks töökaaslaste kostitamiseks. Poes suurt midagi ei juhtunudki, kõik oli nii nagu ikka, ent kassa juures hakkas see imelik lumepall tasapisi veerema. Minu ees oli üks meesterahvas, näha et pesemata ja kasimata, küllaltki noor ilmselt, pakun et 30dates.
Müüja avaldas oma pahameelt sedasorti kliendi suhtes koheselt, noomides teda sõnadega "räpakas" ja "joodik"- teen siinkohal pausi- 1) ta lihtsalt halvustas klienti tema staatuse pärast, mis minu silmis oli päris ebaviisakas 2) see mees ostis pätsi leiba ja väikse shokolaadi - mitte pudel valget, nagu paljud ilmselt senimaani lugedes arvata võiks. Müüja ilmselt sai sellest mingi rahulduse et sai sitasti ära öelda aga ega see klient siis seetõttu idioot ja südametu ei ole- ma usun et ta kuuleb neid sõnu päris mitu korda päevas ja vaja tal siis veel lisaks torkida? Mul oli lihtsalt nii kahju.

Ja kahju oli mul kordades rohkem kui see meesterahvas tasapisi välja kõndis ja kolm noorukit -kaks kileda häälega edvistavat plikat ja poisiklutti- lärmates mehe mööda kõndides kõva häälega " IUUU PARM!!! RÕVE!" lõugasid. Läksin siis mina oma poekotiga auto poole ning uudishimulikult jälgides mis edasi saab. See meesterahvas avas leivapätsi kilest ning ulatas viilu ca 3-aastasele tüdrukule, kes koeraga poe ees seisis, ning võttis ka ise viilu. Nii nad seal poe ees kahekesti vaikselt nosisid- üks katkisem kui teine. Ja siis ulatas mees tüdrukule ostetud shokolaadi, mille peale tüdruk nutma hakkas ja meest kallistas ( kas ta pole ammu shokolaadi saanud? On ta üldse kunagi shokolaadi söönud? Kuidas nad elavad, millest nad elavad? nii palju küsimusi mu peas ja lihtsalt mul on nii kahju). Nüüd kujutage ette kuidas ma seal rooli taga istusin ja esiaknast välja vahtides lihtsalt tönnida lahistasin. Siis võttis mees tüdruku käest ning kõndisid kortermajade poole. Rõõm oli näha isa koos tütrega, jagamas oma armast hetke, nemad ja õelust täis maailm.

Ma ei vaidle vastu arvamustele, et ehk seal peres ongi kõik täiesti perses ja alkoholist läbi imbunud ja lapseke väärkoheldud või mida iganes võib kõrvalt vahtiv isik eeldada. Kuid see hetk kui tüdruk pisar silmis isa kallistab siis ma usun, et seal kodus toimub kõike muud kui halb. Mina pole õige inimene arvama, kuid usun, et elu sealpool ongi raske, ja kes oled SINA! SINA iPhone taskus, Nike´i kets jalas, Orbitit mäluv nolk ütlemaks, et see isa, kes oma tütre käest kinni hoides ja leiba süües kodu poole kõnnib, on "PARM"?

"Elu on unistus vaprale, mäng rumalale, komöödia rikkale ja tragöödia vaesele"

Sholom Aleichem

Sholom Aleichem
Read more at: http://www.brainyquote.com/quotes/topics/topic_life.ht