Nov. 14, 2016

Negatiivsus külvab negatiivsust

On tõeliselt ebaõiglane ja traagiline, et meie agressiivsete mõete ülekandeallikateks on inimesed, kellest enim hoolime, ning kõike head ja toredat näitame neile, kes on meile täiesti võõrad- mask. Tihti ärritavad, kasvavad suuremaks ja muutuvad vihaks just pisiasjad. Tänane hommik raputas mind. Ja sellest nüüd edaspidi...

Nimelt sattus siis blogisse negatiivseid kommentaare, mille ma vihasena kustutasin ja sellest ühe inetu postituse tegin. Nüüd on mõni tund möödas ja mul on häbi. Ma sain teatava rahu sellest, et sain kommenteerija paika panna, kuid tegelikult nüüd mõeldes on tulemus hoopis hullem. See oli hetk kus tegelikult oli jälle see meeldetuletuse koht, et kõigile ei saa üks ja sama asi meeldida ja õigus oma arvamusele on kõigil, iseasi kuidas see siis kirjapilti pannakse. Tõenäoliselt ei mõelnud see inimene midagi nii halba kuid mina võtsin kinni vaid ideest, et tema mind maha teeb. Ehk oli tal lihtsalt mulle midagi õpetada, kuid kukkus kehvasti välja. Igatahes nagu näha, siis see õel postitus on lännud ja kirjutan teile hoopis sellest, kuidas ma enesevalitsuse kaotasin.

Mõtle järele ja küsi endalt, kas vihast on mingit kasu? Ei ole. Kas see nüüd oli väärt seda, et keha pidi taluma vihaga kaasnevat stressireaktsiooni? Kas viha aitas soovitut saavutada? Mis on tagajärjed ning millist hirmu ma tegelikult selle vihapurske taha peitsin? Eks mul ikka ole hirm, et asi saa mingil hetkel toimima, sest eelkõige on mul blogiga seoses omad kohustused ja termid mida pean täitma, et õnnestuda. Tegelikkuses ei andnud see viha mulle midagi muud peale veel suurema negatiivse tunde. Seega ma astun sammu tagasi, vabandan lugejate ees ja samuti selle kommenteerija ees, et ma tema arvamust ei austanud ning tema kommentaaridest midagi asjalikku välja lugeda ei osanud. Usun, et õpime sellest olukorrast kõik.

"Võta, mida vabatahtlikult sulle antakse ja anna kõike, mida saad". Ma tunnen, et saan hetkel elult päris palju. Ja et mul veab väga palju. Saan toetust, abi, nõu ja jõudu. Ja kui korraks nüüd anti mulle nõu natuke teises võtmes, ei osanud ma seda vastu võtta. Eks see kuulamise ja mõistmise asi ole üks omamoodi trikk, mille ikka ja jälle ( usun et me kõik) unustame.

Keegi võib sulle midagi öelda, et püüda sind vihastada või tasakaalust välja viia, kuid meist endast oleneb see, kuidas sellele reageerime. See tänane asi andis mulle võimaluse ennast analüüsida. Tegelikult tülid mis meil Alariga vahel ette tulevad on samasuguses toonis. Juhtub midagi või Alar ütleb midagi, mis mulle ei meeldi ja siis ma keen sada kraadi üle. Mul on hea meel, et üks tütarlaps mulle facebooki vahendusel kirjutas ja maa peale tõi. Muidugi suutsin ma talle ka enne sitasti öelda enne kui aru sain, et tegelikult soovib ta ainult aidata. Olgu see tänane päev siis meeldetuletus, et vilets kommunikatsioon on põhjus, miks suhted ei toimi.