Mar. 1, 2017

Kuidas tiibadeta lennata?

Aheldatud, räsitud, väsinud. Suled ei ole enam kohevad ning tiivad ei sirgu päikese poole, jalad ahelais. Kes võttis Sinult õiguse olla vaba? Sina ise.

Me ehitame oma mõtete ja võtetega ahelaid iseenda rahulolule. Ühtäkki ütleb sisetunne, et ma ei vääri seda või teist, et ma ei oska, et ma ei suuda. Või tegelikult, ehk ma hoopis ei taha? Keegi ei keela sul vabalt hingata. Õhuruum on meil üks, silmapiir on täpselt nii kaugel, kui sa selle enese jaoks sead. Kes sind kinni hoiab? Miks sa ei lähe ega valluta omaenda hirme ja lükka ümber arvamusi mõttest, et sa ei suuda? Kas sind ei huvita, mis peitub kaugemal kui see, mida me näeme, kas sind ei huvita see, mis on veel puutumata? Siruta oma käsi päikese poole ja hakka ükskord ometi elama.

Sa istud kinni oma pisikeses puuris, oodates kellegi poolt luba asju teha, ettepanekut et minna, motivatsiooni et saavutada, innustust. Sa allud teiste soovidele ja tahtmistele, allud iseenda enesehaletsusele, allud oma lootusetute mõtete alla ja üks hetk vaatad ajas tagasi ning näed...näed et see polnud elamine, see oli mitte suremine. Kuidas võib nii olla, et kellegi teise käes on võim sinu enda elu üle? Kuidas võib nii olla, et sa ei "tohi" lennata üle elukaare naudinguga.

Sa oled tema kibestunud mõttemaailma ori, tema raevu ohver, tema halva tuju mängukann, tema lihasjõu maskott ja tema testosterooni rahusti. Ta peksab ja sealsamas vannub et armastab. Ta lõhub kuniks enam pole midagi, mida lõhkuda. Kas see on elu, mille elamiseks sa siia ilma sündisid. Ta on võtnud sinult kõik ning see on sinu valik, kas annad talle ka oma usu. Usu iseendasse, usu sellesse, et elada saab ka teisiti, usu sellesse, et lennata saab ka tiibadeta, usu et elu saab elada ka vabana.

Leian, et ühes õiges suhtes annad sa end teisele- annad oma rõõmu, oma mure, oma ihu ja hinge. Ja sulle vastatakse samaga. Ja nii on kõik üheskoos ületatav. Jagatud mure, kahekordne rõõm, nauding ja...sealsamas kirjeldamatu rahuolu ja vabadus. Teadmine, et hing on vaba, see annab tiivad ületamaks kõik.

Te ei kujuta ette, kui palju on tavapärase kodu ukse taga nii füüsilist kui vaimset vägivalda. Kui maatasa on pealtnäha tavalised inimesed. Me saame neid aidata, kui nad vaid laseksid end aidata. Ma tean, millest ma räägin. 

Alar on parim, mis minuga juhtunud on. Ma soovin, et kõik need maatasa hinged saaksid ühel päeval sama öelda. Ma soovin, et nad kõik saaksid lennata.

“The reason birds can fly and we can't is simply because they have perfect faith, for to have faith is to have wings.” - J.M.Barrie