Oct. 15, 2017

Triibupüüdjad

Ütlen kohe alustuseks ära, et me oleme neid rasedusteste teinud tohutult palju, ca kaks aastat ja iga kuu, ja mitte ainult ühe korraga :D Nii et ka seekord ei olnud ootused teab mis laes, kuid midagi oli sel päeval teisiti. Poole tegevuse aeg sain juba aru et mida ma jälle siin pissides unistan ja loodan, niikuinii on tulemus sama ja ootab meid ikkagi see paganama ivf ees.

Oli tavaline tööpäev, see oli vist esmaspäevane päev, igatahes oli see 28.august. Tegin rahulikult oma igapäevast tööd kuniks saatsin patsiendi kabinetist peale uuringu lõppu arsti vastuvõtule ning jäin mõttesse. Kõik ei olnud ikka päris "tavaline". Eelneval kuul oli tsükli pikkuseks 21 päeva ning olin selle aja nüüd see kuu ületanud. Küll aga oli see fakt mille avastasin hiljem. Testi apteeki ostma KESET PÄEVA peale mitmeid kruusitäisi kraanivett oli ikkagi mingi sisemine karje. Nii ma siis läksin kahe uuringu vahel Apothekasse, ostsin mingi ekstra varajase testi ja läksin vetsu. Uks lukku, samal ajal veel mäletan et seal olles pidasin end sari-idioodiks. Kuna neid olukordi, kus olin keset päeva testi tegema läinud, oli varemgi olnud, ei olnud ka seekord mingit suurt lootust, kuid oli sisemine sund seda teha.

Test tehtud, jäin kahe minuti möödumist ootama. Ja siis ilmus teine õrn triip kõrvale. Ma olin pisarais ja mõtlesin, et mis asi see nüüd on. Ja siis kadus see triip ära :D mida pekki, oligi läinud. Mind valdas täielik segadus ja mõtlesin et ah mida iganes, teen kodus hommikul uue testi ja vaatan siis edasi mis värk on. Seda keset tööpäeva testi tegemist ma Alarile ette ei serveerinud, just in case.

Järgmise päeva hommikul ca kella 5 ajal läks uni ära ja suur ärevus oli. Tegin kaks plaat-testi. Üks oli tavaline, teine oli varajane test. Ühele tuli õrn triip, teine oli negatiivne. Jälle ma olin ristteel. Kuna see triip oli tõesti üli hele ja võis olla vapralt ka meelepete (ära ei kadunud vähemalt, jäi ikka õrnalt kumama), ei osanud ega tahtnud ma sellele kuidagi reageerida ning ootasin kaks päeva, kuniks tegin uue testi. Tavalise testi, mis näitas kohe heledat triipu. Siis ma tormasin Alari juurde, kes oli väga ärev ja lootusrikas ja samas oli piisavalt tugev ja tubli, et oma rõõmu vaos hoida, et mind mitte liialt lootma panna (oleme varemgi seda õhkõrna triipu saanud, mis ei olnud sugugi laps). Jäi kokkulepe, et teen 3 päeva pärast uuesti.

Nii ma siis tegingi mitte kolme vaid kahe päeva pärast uuesti :D :D :D :D :D Siis oli triip juba tublim ja veel kahe päeva möödudes saime korraliku tulemuse- kaks rasvast triipu. Vahepeal olin infot edastanud ka oma viljatusravi arstile dr. Ehrenbergile ning seejärel suunas ta mind günekoloogi vastuvõtule.

Käisin oma arvutuste järgi 4. rasedusnädalal siis arsti vastuvõtul, kus hcg väärtus kinnitas rasedust ning vaginaalne ultraheli tuvastas emaka limaskesta paksenemise. Seejärel ootas mind ees kaks väga ärevat ja ÜLIVENIVAT nädalat kuniks tuli uus uh aeg.

Järgmisel ultraheli uuringul oli rasedust 6+4 nädalat, ehk siis tegelikult rohkem kui arvasin. Süda lõi, oli kinnitunud õigesse kohta ning mina tönnisin nutta. Rõõmust muidugi. Helistasin kohe Alarile ja siis jõudis see meile lõpuks päriselt kohale. Teadsime, et kõik on selline riskantne ning juhtuda võib mida iganes, sest progesteroon, mis rasedust hoiab, seda oli mul ju vähe ning stimulatsiooni abil üleüldse rasestusin. KUID see oli meie suurim võit senisel võitlusel ning me ei lasknud end hirmust morjendada.

Nädal peale viimast uh tehti järgmine, et näha kui palju väike olevus kasvanud on. Kõik oli kõige paremas korras, hcg oli massiivselt tõusnud ning raseduse toetuseks alustasin duphastoni võtmist kuni 12.nädalani, et väikest toetada tema kasvamisel.Enesetunne selleks ajaks oli rikastunud iivelduse ning oksendamisega, mis tänaseks on õnneks vaibunud ning selline kohatine iiveldus veel värskendab mu päeva. Peale viimast uh suunas günekoloog mind ämmaemanda vastuvõtule. Ämmaemandaga kohtun selle kuu lõpus, kohe peale kuklavoldi uuringut :) 

Järgmises postituses räägin lähemalt juba muutustest, isudest, perekonnale uudise teatamisest.