Nov. 22, 2017

Peaaegu poolepeal

Oleme täna üheskoos olnud juba mõnda aega teises trimestris. Eelmises postituses kirjutatud mured on seljatatud ning enesetunne on võrdlemisi hea. 

Olen hakanud rõõmu tundma sellest, et uus elu minu sees tasapisi kasvab. Ma tasapisi tunnen tema sabinaid kõhus ning tema olemasolu tajumine on mind inimesena väga palju muutnud. Ma olen ümber hinnanud elu ja sellega kaasneva väärtused ning õppinud mõistma lihtsuse võlu.

Kõik mis ma teen, mõjutab ka teda. Seega ma hoian end endisest oluliselt rohkem. Ma jälgin mida söön ja joon, kui soojalt riides olen, püüan tagada piisava ööune ning olla emotsionaalselt stabiilsem kui varem, st ärrituda vähem ning olla rohkem rõõmus ning tänulik. Ma ei taha anda lapsele negatiivsust edasi, mis paraku igapäevase elu osaks on. Püüan võtta vähem endasse.

Meiega on kõik hetkel hästi. Uuringud on olnud korras, mina tunnen end hästi, kaebusi sisuliselt ei olegi ning kõht kosub. Selle viimase üle ma olen rõõmus ja õnnetu samaaegselt. Rasedusele eelnenud rassimine on hetkel justkui pühitud, kuid samas tean, et see minu kaalulangus ja tervislikkus oli väga suur põhjuks, miks meil see kõik ka lõpuks õnnestus. Seega põhjust rõõmu tunda on rohkem, kui kurbust.

Sugu me veel ei tea. Viimati pani pisike õigel ajal jalad risti ning keeras selja ultraheli anduri poole. Väga koostööaldis. Detsembri lõpu poole on meil ehk lootust teada saada, kuid eks ole näha. Mina vahepeal mõtlesin, et tore oleks jätta üllatuseks, kuid ühine otsus sai siiski selline, et katsume selle soo ikka enne sündi teada saada. Kuna on esimene laps, siis seda põnevust on väga palju. Kuigi sugu mingit rolli ei mängi, ootame väga mõlemat, las siis ise otsustab kumb on, kuid ettevalmistuse mõttes oleks mul väga hea meel teada, kas heegeldada tüdruku-tooni või poiste-tooni riideid, kaua ma neid valge-halli kirjuid asju ikka teen :D

Täna on beebi pikkuseks peast pepuni ca 12 cm ning kaalu ca 100g. Mina ise olen juurde võtnud 0,5kg ning sentimeetrites laienenud ikka korralikult ( rinnad ja alakõht). Erilisi isusid ei ole, välja arvatud see, et ma võin lõpmatuseni nautida kapsahautist, värskekapsasuppi ja igasugusel kujul kapsasalateid. Iiveldust ei ole juba nädalaid tundnud, va hommikune hambapesu, siis ma kohati ikka öögin.

Varsti on meil pool aega mööda saadetud. See aeg läheb ruttu. Liigagi ruttu.