Apr. 27, 2018

Jah, me oleme endiselt ühes tükis!

Lugupeetud lugejad, lepime kokku, et keegi ei küsi enam selle kohta, kas ma olen sünnitanud või millal ma PLAANIN seda teha. Uskuge mind, ma teeks seda kohe, kui vaid tüdruk koostööd teeks. Kodurahu huvides ei tasu lõpuotsa raseda käest sellist sorti küsimusi küsida, seda enam, et tähtajani on tegelikult veel lausa aega :)

Vahepeal käisin ka ämmaemanda juures, kus oli kõik korras. Tehti taaskord plaanilised asjad- viisin uriiniproovi, mõõdeti kõhu ümbermõõtu, emaka kõrgust, doppleriga lapse südametoone ning arutasime üheskoos natuke sünnitusele minekut ning sellega kaasnevaid võimalikke ettejuhtuvaid olukordi. Põhiline eesmärk on olla selle tralli sees võimalikult paindlik.

Samuti jäi vahepealse aja sisse ka ultraheli ning arsti visiit. Ultrahelis mõõdeti last ning vaadati organid-jäsemed üle. Selles osas on kõik okei ning nädalake tagasi oli lapse oletatav kaal 3,1kg. Lootevett oli piisavalt ning platsenta ei ole kuhugi poole vajunud (püsib kenasti eesseinas), lapse pea on juba 4 nädalat olnud fikseerunud ning iga visiidi aeg on üha enam allapoole vajunud.

Arst ei osanud minuga suurt midagi peale hakata. Kommenteeris natuke ultrahelilt saadud infot ning jäi kokkulepe, et 39.nädalal tehakse uus ultraheli, et lapse oletatavat kaalu mõõta. Seda seetõttu, et mul on gestatsioonidiabeet (mis veresuhkru mõõtmisel ei kajastu õnneks, aga see selleks). Eks siis ole näha, mis see 39.nädala ultraheli näitab. Kui laps on alla 4 kg, siis lastakse kanda kuni 41.nädalani (kui varem ei otsusta tulla), kui on 4kg+ siis kutsutakse sünnitus varem esile.

Hetkel tiksub 38.rasedusnädal ja midagi kurta mul ei ole. Enesetunne on hea, kaks päeva olin suhteliselt zombie, ainult magasin ja jõin vedelikku, suurt söögiisu ei olnud. Täna olen jälle rajal tagasi. Praeguseks on kogu elamine koristatud, k.a pestud kõikide potitaimede lehed, vetsupott, vannitoa põrand ning pestud masinatäis pesu. Hetkel ootan, et kell saaks juba rohkem, et minna poodi või miskit :D

Mis puutub beebiasjadesse, siis kõik on tema tulekuks valmis. Koridoris ootab vanker, magamistoas voodi ja pestud-triigitud riided, vannitoas mähkimiskraam ja nahahooldusvahendid. Valmis on pakitud haiglakott ning turvahäll koos tekikese ja esimese mänguasjaga. Kodus on kõik tema tulekuks valmis, samuti olen valmis mina. Nüüd me ootame, et ka väike kangelane valmis oleks. Sisetunne ütleb, et järgmisse ultrahelisse me enam ei jõuagi, eks ole siis näha :)